ECM Warsaw Festival: powraca najważniejsze jazzowe wydarzenie jesieni

Od 23 do 26 listopada w gmachu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się trzecia edycja ECM Warsaw Festival, międzynarodowe święto muzyki jazzowej i prestiżowej wytwórni ECM Records.

ECM Warsaw Festival: powraca najważniejsze jazzowe wydarzenie jesieni

Święto muzyki ECM powraca w rozszerzonej formule: organizatorzy przygotowali program na cztery listopadowe wieczory. Wszystko to już 23 – 26 listopada w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Koncert otwarcia to okazja do wysłuchania duetu niemieckiej wiolonczelistki Anja Lechner oraz francuskiego pianistyFrançois Couturier, którzy zaprezentują muzykę z albumu Lontano. Drugi dzień to z kolei premiera koncertowa debiutanckiego albumu Last Decade” Kwartetu Benjamina Lacknera. Pianista zagra z gwiazdorskim składem: Matthieu Chazarenc — perkusja, Ralph Alessi — trąbka i Phil Donkin — bas. Trzeci dzień (25 listopada) to hołd dla polskiej pianistyki: solowy koncert zagra Dominik Wania, który zaprezentuje na żywo repertuar ze swojej płytyLonely Shadows. To pierwszy w historii solowy album polskiego muzyka, wydany przez najbardziej prestiżową wytwórnię jazzową na świecie. W finałowym dniu (26 listopada) usłyszymy trio Gard Nilssen Acoustic Unity i będzie to warszawska premiera jego debiutu w ECM Records pt. Elastic Wave.

Studenci UMFC będą mieli okazję spotkać się z artystami ECM w ramach prowadzonego przez UMFC programu Reach the Stars!, kursów mistrzowskich z muzykami reprezentującymi najwyższy poziom.

Organizatorami ECM Warsaw Festival 2022 są agencja Golden Mine we współpracy z Universal Music Polska oraz ECM Records. Partnerami wydarzenia są: Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Bilety: https://www.bilety24.pl/cms/EMC-WARSAW-FESTIVAL

Więcej informacji: https://www.facebook.com/ECMWarsawFestival

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic