ON AIR
od 18:00 zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Dom, w którym wychował się Kurt Cobain, został uznany za punkt historyczny

Nieżyjący już frontman Nirvany dorastał w skromnej posiadłości w Aberdeen w stanie Waszyngton. Czasy jego dzieciństwa tam przypadały na lata 1968-1982. Niedawno departament Archeologii i Ochrony Zabytków w Waszyngtonie dodał ten dom do rejestru dziedzictwa „historycznie ważnych miejsc i posiadłości znalezionych w całych Stanach Zjednoczonych".

Dom, w którym wychował się Kurt Cobain, został uznany za punkt historyczny
fot.PAP/Retna

Jak informuje nagazyn "People", właściciel nieruchomości, Lee Bacon, jest zajęty przywracaniem domu do pierwotnego stanu i ma zamiar otworzyć drzwi dla prywatnych wycieczek w przyszłym roku. Ogłosił również plany stworzenia w mieście Tribute Lounge i Gallery Cafe, w których fani twórcy hitów "Come As You Are" znajdą różne pamiątki.

Co stało za podjęciem takiej decyzji? Allyson Brooks, dyrektor wykonawcza Departamentu Archeologii i Ochrony Zabytków, powiedziała magazynowi "Rolling Stone": „Decydujemy się na to, ponieważ przyznajemy, że w tym domu, spędził dzieciństwo ktoś wyjątkowy". Nie jest bowiem tajemnicą, że tutaj właśnie wokalista rozwijał swoją pasję muzyczną.

(PAP Life)