"Chłopi" zgłoszeni do walki o nominację w oscarowej kategorii za muzykę

Autor ścieżki dźwiękowej do "Chłopów", Łukasz "L.U.C." Rostkowski, z Los Angeles, gdzie obecnie przebywa, przekazał dobrą informację fanom tej produkcji. Przy okazji światowej premiery albumu z muzyką do tego widowiska, pochwalił się, że twórcy filmu zgłosili soundtrack "Chłopów" do walki w oscarowej nominacji w kategorii najlepszej muzyki filmowej.

"Chłopi" zgłoszeni do walki o nominację w oscarowej kategorii za muzykę
Łukasz "L.U.C." Rostkowski podczas uroczystej premiery filmu „Chłopi” w kinie Multikino Złote Tarasy w Warszawie /fot.PAP/ Albert Zawada

"No to mam dla Was news! Z okazji światowej premiery ścieżki dźwiękowej do Chłopów oficjalnie potwierdzam, że twórcy filmu zdecydowali, że także muzyka powalczy o Oscara! Jesteśmy w Los Angeles i właśnie zgłaszamy soundtrack do Best Original Score!!! To jeden z ważniejszych momentów mojego życia" - napisał na swoim Instagramie Łukasz Rostkowski.

Następnie podziękował swoim sympatykom za to, że towarzyszą mu przez wszystkie lata zarówno w tych dobrych, jak i trudniejszych momentach. Złożył też gratulacje wszystkim muzykom z międzynarodowej orkiestry Rebel Babel, z którą nagrał ścieżkę dźwiękową "Chłopów".

"Od dziś, dzięki Milan Records, soundtrack dostępny jest na całym świecie, więc gdziekolwiek macie znajomych, podajcie dalej owoc czterech lat pracy prawie 100 muzyków" - dodał. Wspomniana wytwórnia specjalizuje się w muzyce filmowej i wydaje dzieła takich tuzów jak m.in. Hans Zimmer czy Danny Elfman. Ścieżka dźwiękowa do „Chłopów" została stworzona z tradycyjnych polskich brzmień i autentycznych ludowych instrumentów, jednak Rostkowski nadał temu nowoczesnego sznytu.

Wizyta L.U.C.-a w Los Angeles ma przede wszystkim związek z pokazem "Chłopów" na festiwalu filmowym American Film Institute - AFI Fest w prestiżowym Chinese Theater.

Pod koniec września "Chłopi" zostali polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic