ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Barbra Streisand nagrała piosenkę do serialu "Tatuażysta z Auschwitz"

Ceniona gwiazda kina i estrady przygotowała dla swoich fanów nie lada niespodziankę. W przyszłym tygodniu ukaże się singiel „Love Will Survive”, który Barbra Streisand nagrała na potrzeby nadchodzącego serialu „Tatuażysta z Auschwitz”. Za skomponowanie piosenki odpowiadają Kara Talve i mistrz muzyki filmowej, Hans Zimmer. Ośmiokrotna zdobywczyni nagrody Grammy podkreśliła, że tym utworem chciała „uczcić pamięć sześciu milionów dusz, które zginęły niecałe 80 lat temu”.

Barbra Streisand nagrała piosenkę do serialu "Tatuażysta z Auschwitz"
fot.PAP/EPA

25 kwietnia ukaże się nowy, pierwszy od sześciu lat singiel Barbry Streisand, zatytułowany „Love Will Survive”. Piosenka została stworzona na potrzeby ścieżki dźwiękowej nadchodzącego brytyjskiego serialu „Tatuażysta z Auschwitz”, który na Wyspach i za oceanem będzie miał premierę 2 maja. Oparty na faktach sześcioodcinkowy dramat wojenny opowiada o losach Lalego i Gity Lokolovów, którzy zakochują się w sobie podczas pobytu w obozie koncentracyjnym. Produkcja jest ekranizacją książki o tym samym tytule autorstwa Heather Morris. „Dzieląc się swoją historią z początkującą pisarką, 80-letni obecnie Lali staje twarzą w twarz z traumatycznymi duchami młodości i na nowo przeżywa wspomnienia o odnalezieniu miłości w najbardziej przerażającym z miejsc” – brzmi oficjalny opis fabuły.

Piosenkę „Love Will Survive” widzowie usłyszą podczas wyświetlania napisów końcowych. Singiel, do którego słowa napisał Charlie Midnight, skomponował legendarny mistrz muzyki filmowej, zdobywca dwóch Oscarów Hans Zimmer we współpracy z Karą Talve i Walterem Afanasieffem. Za produkcję odpowiadają Walter Afanasieff i Peter Asher. W komunikacie prasowym Streisand zaznaczyła, że utwór jest manifestem przeciwko odradzającemu się antysemityzmowi. „Ze względu na alarmujący wzrost antysemityzmu na całym świecie, chciałam zaśpiewać Love Will Survive w kontekście tego serialu, aby uczcić pamięć sześciu milionów dusz, które zginęły niecałe 80 lat temu. I powiedzieć, że nawet w najmroczniejszych czasach miłość może zatriumfować i przetrwać” – powiedziała laureatka EGOT.

Polscy widzowie będą mogli obejrzeć „Tatuażystę z Auschwitz” na platformie streamingowej SkyShowtime. Tytuł trafi do katalogu serwisu 7 czerwca. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic