Andrea Bocelli zaśpiewa na Stadionie Śląskim w Chorzowie już w ten weekend

Zostały już dwa dni do koncertu włoskiego artysty Andrei Bocellego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to pierwszy tak duży koncert muzyki klasycznej w sercu Śląska, a także największy biletowany występ włoskiego tenora w Polsce.

Andrea Bocelli zaśpiewa na Stadionie Śląskim w Chorzowie już w ten weekend
Andrea Bocelli / fot. PAP

26 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi Andrea Bocelli. Koncerty tego włoskiego tenora łączącego muzykę operową i rozrywkową gromadzą największe widownie na świecie. Nie inaczej będzie w Polsce. Organizatorzy zaznaczają, że w sprzedaży pozostała ostatnia pula wejściówek.

Scena na płycie stadionu - która była budowana od zeszłego piątku - już stoi. Teraz trwa ustawianie ponad 10 tysięcy krzesełek. Zainstalowanych zostanie także około trzystu zestawów głośnikowych, pięć głównych punktów na scenie oraz pięć wież na płycie. Dogłośnione zostaną pola bliskie i średnie przy scenie. Wszystkie mikrofony zastosowane do nagłośnienia orkiestry, instrumentów solowych oraz solistów wraz z maestro są najwyższej klasy.

"Przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Stadion Śląski będzie w sobotę gotowy na przyjęcie publiczności i pobicie rekordu frekwencji, jeśli chodzi o biletowane koncerty Andrei Bocellego w Polsce. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników muzyki do Kotła Czarownic! Przeżyjmy tu wspólnie koncert tego absolutnie legendarnego włoskiego tenora" – zaprasza Rafał Byrczek, Prezes Stadionu Śląskiego.

Organizatorzy wskazują, że chorzowski stadion będzie zapełniony publicznością z całej Polski. Do tej pory największym biletowanym występem Andrei Bocellego w naszym kraju był ubiegłoroczny warszawski występ artysty na PGE Narodowym. Od soboty palmę pierwszeństwa w tej klasyfikacji przejmie Stadion Śląski.

"Warto dodać, że do Andrei Bocellego należy także spektakularne osiągnięcie w postaci trzeciego co do wielkości niebiletowanego koncertu w historii Polski. Na Wałach Chrobrego w Szczecinie w 2017 roku występ włoskiego tenora obserwowało ponad 200 tysięcy osób" – napisał w oświadczeniu prasowym Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje wydarzenie.

Tego wieczoru na Śląsku zaśpiewają także: sopranistka Maria Aleida, gwiazda pop Ilaria Della Bidia oraz Andrea Griminelli – światowej sławy flecista. Towarzyszyć im będzie jedna z ajlepszych młodych orkiestr w Polsce – Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Za batutą stanie Carlo Bernini, przyjaciel i jeden z pierwszych nauczycieli Andrei Bocellego.

autorka: Julia Szymańska

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic