Informacje

Alicja Szemplińska, zwyciężczyni trzech muzycznych show, nagrywa płytę

Dodano:
Alicja Szemplińska, zwyciężczyni trzech muzycznych show, nagrywa płytę

fot.PAP/Wojciech Olkuśnik

Obdarzona potężnym głosem o głębokiej barwie i imponującej skali artystka przygotowuje się obecnie do egzaminu maturalnego. Fani utalentowanej 18-latki mogą spodziewać się wkrótce jej debiutanckiego albumu. „Na pewno na tym krążku znajdzie się sporo muzycznych zaskoczeń” – mówi.

Pochodząca z Ciechanowa wokalistka zyskała rozpoznawalność zwyciężając w trzech telewizyjnych programach typu talent show: „Hit, Hit, Hurra!”, „The Voice of Poland” oraz „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Szemplińska miała reprezentować nasz kraj w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który z uwagi na pandemię został odwołany. 17 października 18-letnia piosenkarka wystąpi na uroczystej gali French Touch w Warszawie w towarzystwie gwiazd francuskiej estrady.

„Jestem zafascynowana kulturą Francji, więc jest to dla mnie niezwykłe wydarzenie. Choć nigdy nie uczyłam się języka francuskiego, będę miała teraz okazję zaśpiewać po francusku i to w duecie ze słynnym Pascalem Obispo. Wykonam też własne utwory. Muszę przyznać, że jestem wielką fanką Zaz, z którą dzielenie sceny na gali French Touch, ale też z innymi, wspaniałymi artystami będzie dla mnie ogromnym wyróżnieniem, wyzwaniem, ale też zaszczytem. Już się nie mogę doczekać!” – zdradza w rozmowie z PAP Life

Szemplińska, która wypuściła na razie trzy single, przygotowuje się do nagrania debiutanckiego albumu. „Pracuję nad własnym materiałem, wszystko zmierza w kierunku nagrania płyty. Na razie nie zdradzę więcej szczegółów, ale na pewno na tym krążku znajdzie się sporo muzycznych zaskoczeń. Jestem na etapie poszukiwania siebie, własnych brzmień i gatunków muzycznych, w których czuję się najlepiej” – wyjaśnia.

Wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej uczęszcza wciąż do liceum w Ciechanowie. Prócz kolejnych występów i pracy w studio nagraniowym czeka ją zbliżająca się matura. „Podejrzewam, że ten rok będzie bardzo trudny. Będę musiała pogodzić pracę i szkołę. Mam jednak dużo szczęścia, bo trafiłam na wspaniałych nauczycieli, którzy są wyrozumiali i mnie wspierają. Indywidualny tok nauczania również wiele mi ułatwił. Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że dam radę. Po ukończeniu szkoły planuję wyjechać z Ciechanowa i rozpocząć studia związane z muzyką. Myślę, że będzie to Warszawa” – zdradza artystka. (PAP Life)

 • 08:29 Antonio Vivaldi Koncert d-moll na smyczki i b.c. (3)
 • 08:35 Merethe Soltvedt Pure Imagination
 • 08:38 Gato Barbieri Last Tango In Paris / The Tango
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic