65. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich - od niedzieli

W niedzielę rozpocznie się 65. sezon plenerowych Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Bezpłatne recitale fortepianowe odbywać się będą w każdą niedzielę od 19 maja do 29 września - poinformowano na stronie Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

65. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich - od niedzieli

Zapowiedziano, że "ponadczasowe utwory Fryderyka Chopina wykonają najlepsi pianiści z Polski i ze świata".

"Koncerty Chopinowskie już od 65 lat są jednym z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy. W sezonie Łazienki Królewskie odwiedza nawet 120 tys. osób chcących posłuchać utworów Fryderyka Chopina w wyjątkowych aranżacjach i otoczeniu natury" - czytamy w informacji.

Podkreślono, że "jubileuszowy sezon koncertów zainauguruje Krzysztof Jabłoński – wybitny polski pianista, kameralista i profesor, który wystąpi 19 maja o godz. 12". "Z kolei po południu, o godz. 16, zagra Leonora Armelini – włoska pianistka i laureatka V nagrody na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie" - napisano.

Tegoroczne koncerty inauguracyjne uświetni orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Marty Kluczyńskiej.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie: https://estrada.com.pl/aktualonosci/65-jubileuszowy-sezon-koncertow-chopinowskich-w-lazienkach-krolewskich/.

Tradycja organizowanych przez Stołeczną Estradę koncertów pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich sięga roku 1959. "Od tego czasu recitale odbywają się tam nieprzerwanie, zajmując czołowe miejsce wśród najważniejszych atrakcji kulturalnych stolicy" - podkreślono w informacji.

Wstęp na wszystkie niedzielne Koncerty Chopinowskie jest bezpłatny. Cykl jest współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Grzegorz Janikowski

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic