Informacje

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” udostępnia ciekawostki i archiwalia

Dodano:
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” udostępnia ciekawostki i archiwalia

fot.PAP/Tadeusz Zagoździński

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny, który tak jak inne instytucje kultury zawiesił działalność artystyczną, udostępnia w swoich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych ciekawostki i archiwalia.

"W związku z ograniczeniem bieżącej działalności instytucji kultury i rosnącym zainteresowaniem zasobami kultury drogą elektroniczną, zachęcamy wszystkich miłośników Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk do śledzenia oficjalnych kanałów Zespołu w mediach społecznościowych, gdzie systematycznie będziemy udostępniać materiały filmowe - najnowsze i archiwalne - oraz ciekawostki, wydawnictwa, konkursy i zadania dla dzieci z zakresu kultury regionalnej" – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła.

Będzie można m.in. zobaczyć niepublikowany dotąd, nagrany w grudniu ubiegłego roku materiał z najnowszej płyty DVD z programem "A to Polska właśnie". Pojawią się także filmy o twórcach zespołu - Stanisławie Hadynie i Elwirze Kamińskiej oraz nagranie widowiska "Wesele na Górnym Śląsku".

"Nie zabraknie ciekawostek z życia zespołu, sięgniemy do bogatych zasobów archiwalnych, przypomnimy także najważniejsze osiągnięcia zespołu z roku 2019, a na deser planujemy ciekawy, muzyczny konkurs dla internautów. Cały czas zapraszamy także do zwiedzania online siedziby zespołu za pośrednictwem dostępnego na stronie internetowej spaceru wirtualnego" – dodała Agnieszka Kukuła.

W związku z zagrożeniem koronawirusem koncerty oraz inne wydarzenia organizowane w koszęcińskiej siedzibie zespołu, zaplanowane do 14 kwietnia 2020 r., odbędą się w innym terminie. Zespół jako instytucja wprowadził system pracy zdalnej dla stanowisk biurowych i pracy indywidualnej dla artystów.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" to ceniony na całym świecie ambasador polskiej kultury. Prezentuje bogactwo źródeł kultury śląskiej na tle spuścizny innych regionów kraju. Ponadstuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Poziom artystyczny zespołu przyniósł mu liczne nagrody i dyplomy honorowe. "Śląsk" odwiedził dotychczas 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 8 tysięcy koncertów dla ponad 26 milionów widzów.

autorka: Anna Gumułka

 • 06:27 Georg Friedrich Haendel Kapłan Zadok
 • 06:30 Grzegorz Markowski, Włodzimierz Korcz 07 zgłoś się
 • 06:32 Jerry Goldsmith Basic Instinct - Main Title
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic