Informacje

XVI Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego online - w weekend

Dodano:
XVI Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego online - w weekend

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury (MTM) zaprezentuje online 16 i 17 stycznia XVI Koncert Noworoczny, którego premierowy streaming odbył się 1 stycznia z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

"W najbliższy weekend ponownie pokażemy XVI Koncert Noworoczny, którego bezpośrednia transmisja 1 stycznia z Filharmonii Narodowej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych widzów. Zainaugurowaliśmy ten rok uroczyście ze wspaniałymi artystami – wśród nich z gwiazdą wieczoru, Arturem Rucińskim – i chcemy pozostać w tym klimacie jak najdłużej, zachęcając do tego samego naszą publiczność" - napisała w informacji przesłanej PAP Agnieszka Antoniewska z MTM.

Jak przypomniała, na scenie Filharmonii Narodowej zaśpiewali - obok barytona Artura Rucińskiego - Joanna Woś (sopran), Monika Ledzion-Porczyńska (mezzosopran) oraz Arnold Rutkowski (tenor). Zagrała Orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego, z gościnnym udziałem Wiktoria Kozłowskiego. Gospodynią wieczoru była Agata Konarska.

Antoniewska wyjaśniła, że "w programie koncertu znalazły się najpiękniejsze arie i duety operowe, operetkowe oraz musicalowe" m.in.: "O soave fanciulla" z opery Giacomo Pucciniego "La Boheme" – w wykonaniu Joanny Woś i Arnolda Rutkowskiego; "Seguidilla" z opery "Carmen" Georgesa Bizeta – w wykonaniu Moniki Ledzion-Porczyńskiej i Arnolda Rutkowskiego, oraz "Vivra! Contende il giubilo" z opery Giuseppe Verdiego "Il Trovatore" – w wykonaniu Joanny Woś i Artura Rucińskiego" - napisano.

Tradycja Noworocznych Koncertów MTM rozpoczęła się 1 stycznia 2006 r. "Koncerty od początku swej historii nawiązują bezpośrednio do słynnych Koncertów Noworocznych Wiedeńskich Filharmoników, jednak różni je wprowadzenie do programu występów śpiewaków" - czytamy w przesłanej informacji.

XVI Koncert Noworoczny będzie dostępny online od godz. 19 w sobotę na kanale VOD MTM.

autor: Grzegorz Janikowski

 • 06:57 John Williams Star Wars - Main Title
 • 07:00 Rafał Blechacz, Fryderyk Chopin Prelude in Db major Opus 28 No.15 (Deszczowe)
 • 07:05 Piotr Czajkowski Nutcracker (Dance of the Sugar plum fairy)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic