Informacje

Spektakl "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" Teatru 21 po raz pierwszy online

Dodano:
Spektakl "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" Teatru 21 po raz pierwszy online

Od soboty po raz pierwszy będzie można obejrzeć online spektakl "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" Teatru 21, w którym aktorzy z zespołem Downa opowiadają o samodzielnym mieszkaniu i rodzinie. Przedstawienie będzie dostępne na kanale YouTube i Facebooku Teatru 21.

"Spektakl jest samodzielną, ostatnią częścią teatralnego serialu Teatru 21. Na scenie widzimy aktorów w mieszkaniu treningowym - specjalnie dostosowanym apartamencie, w którym osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą ćwiczyć samodzielne życie.  Wszystko odbywa się oczywiście pod czujnym okiem trenera" - napisał w informacji przesłanej w czwartek PAP Jakub Drzewiecki ze stołecznego Teatru 21.

Zwrócił uwagę, że przedstawienie "nawiązuje estetycznie do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. prezentowano odmienność w celu zapewnienia rozrywki", a "pokazy takie miały charakter teatralnego show i cieszyły się ogromną popularnością".

"Jak zmieniła się obecność osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej? Czy znaleźliśmy już sposób na integrację? Czy samodzielność pod czujnym okiem pełnosprawnego trenera jest możliwa?" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Reżyseria - Justyna Sobczyk. Współpraca reżyserska - Justyna Wielgus i Justyna Lipko-Konieczna (autorka scenariusza). Ruch sceniczny opracowała Justyna Wielgus. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Wisła Nicieja. Realizacja wideo - Tomasz Michalczewski we współpracy z Katarzyną Stępniak. Muzykę opracował Paweł Andryszczyk. Za reżyserie światła odpowiada Sebastian Klim.

Występują: Piotr Boruta, Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Katarzyna Lalik, Teresa Foks, Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk, Barbara Lityńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Emilia Rajca, Piotr Sakowski, Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Aleksandra Skotarek i Magda Świątkowska.

Spektakl będzie można obejrzeć od 20 czerwca od godz. 12 do 22 czerwca do północy na kanale YouTube i Facebooku Teatru 21. Link do wideo: https://youtu.be/dZ_CZpUN7cI

21 czerwca o godz. 19 na Facebooku Teatru 21 odbędzie się rozmowa z aktorami i reżyserką spektaklu Justyną Sobczyk. Rozmowę poprowadzi Piotr Morawski.

Organizatorzy pokazu proszą o dobrowolne wsparcie remontu przyszłej siedziby Teatru 21 i Centrum Sztuki Włączającej, która ma powstać na jesieni 2020 r. na warszawskie Pradze. Darowiznę można wpłacić na stronie: https://zrzutka.pl/teatr21.

autor: Grzegorz Janikowski

 • 14:15 Vladimir Ashkenazy Fragment Sonaty Patetycznej
 • 14:23 Luigi Boccherini V Kwintet E-dur op.13 (opus 11 wydane jako opus 13
 • 14:27 Isaac Albeniz Espana Opus 165 (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic