Informacje

Ósmy Big Book Festival przeniesiony na sierpień

Dodano:
Ósmy Big Book Festival przeniesiony na sierpień

Ósmy literacki Big Book Festival odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia w Warszawie. Ze względu na pandemię impreza zaplanowana na koniec czerwca odbędzie się pod koniec wakacji, w nowej formule – wszystkie wydarzenia transmitowane będą w internecie.

Hasło tegorocznej edycji brzmi: „CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE”. „Big Book Festival celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości. Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca. Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością” – deklarują organizatorzy.

Big Book Festival potrwa trzy dni. Wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na stronie www.bigbookfestival.pl – transmisje odbędą się z trzech festiwalowych lokalizacji na warszawskim Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51.

W wydarzeniach weźmie też udział publiczność – w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia. „Udział w spotkaniach na miejscu weźmie tyle osób, na ile pozwolą regulacje i poczucie bezpieczeństwa. Zadbamy o rejestrację i zdrowie gości” – mówią Anna Król i Paulina Wilk, z Fundacji „Kultura nie boli”, współtwórczynie festiwalu.

„W nowej formule Big Book Cafe pozostanie festiwalem nowatorskim, dynamicznym i radosnym, z sekcją wydarzeń specjalnych, szczególnie cenionych przez publiczność. Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata. Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w czerwcu” – zapowiadają organizatorzy.

 • 05:15 Anne-Sophie Versnaeyen Bienvenue Dans Nos Décors
 • 05:17 Ben Foster Hidden Kingdoms (Opening Titles)
 • 05:19 Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622 (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic