Informacje

Francis Ford Coppola nagrał wzruszające przesłanie dla Włochów

Dodano:
Francis Ford Coppola nagrał wzruszające przesłanie dla Włochów

fot.PAP/EPA/PETER FOLEY

Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale z Włoch pochodzą jego przodkowie. Dlatego ten kraj zawsze był bliski jego sercu. Teraz słynny reżyser postanowił dać temu kolejny dowód i nagrał specjalne przemówienie, by podnieść na duchu dotkniętych pandemią mieszkańców Italii.

„Ciao, Italia, co za czasy… Jest ciężko, ale radziliśmy sobie w jeszcze cięższych chwilach. Wiecie co? Zawsze była jedna rzecz, która utrzymywała nas na powierzchni. Nasza determinacja do zmierzenia się z nieznanym. I nasz pełen nadziei duch, którego nic nie złamie. To on będzie naszym największym sprzymierzeńcem. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek z Małych Włoch do dużych Włoch: Samio con te. Con amore” - powiedział słynny reżyser w swoim nagraniu.

Małe Włochy to popularna nazwa włoskich dzielnic w amerykańskich miastach. Ostatnie słowa słynnego reżysera wypowiedziane po włosku oznaczają „jesteśmy z wami, z miłością”. Choć sam Coppola urodził się w Detroit, jego rodzina pochodzi z Włoch i to właśnie dlatego reżyser „Ojca chrzestnego” oraz „Czasu apokalipsy” postanowił wesprzeć duchowo kraj swoich przodków. Jego przesłanie w formie krótkiego filmiku ze zdjęciami z Włoch i USA powstało we współpracy z Fiatem oraz włoską ambasadą w Waszyngtonie i obiegło media społecznościowe we wtorkowy wieczór. Oprócz samego reżysera, udostępniła je m.in. Sharon Stone.

Włochy były pierwszym europejskim krajem, w którym wybuchła epidemia koronawirusa. Z tego powodu w marcu włoski rząd jako pierwszy w Europie wprowadził kwarantannę całego kraju. Do 8 kwietnia stwierdzono tam ponad 135 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 17 tys. chorych zmarło. (PAP Life)

 • 06:21 Edvard Grieg Peer Gynt (Solveig's Song)
 • 06:27 Georg Friedrich Haendel Kapłan Zadok
 • 06:30 Grzegorz Markowski, Włodzimierz Korcz 07 zgłoś się
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic