Informacje

Czytania nowego tryptyku sztuk T. Słobodzianka z Teatru Dramatycznego

Dodano:
Czytania nowego tryptyku sztuk T. Słobodzianka z Teatru Dramatycznego

Zapraszamy do spędzania majówki z Teatrem Dramatycznym, w dniach 1-3 maja będzie można po raz pierwszy usłyszeć tryptyk, który zapoczątkował spektakl "Fatalista” inspirowany opowiadaniem Singera - poinformowała w środę PAP kierownik ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

"Pretekstem do napisania sztuki było dla mnie opowiadanie Singera o tym samym tytule, które przedstawia losy młodych zasymilowanych Żydów w Polsce przed II wojną światową oraz filozofia fatalizmu, z której Singer obficie czerpał. Przede wszystkim ze swojego ulubionego myśliciela Spinozy, który mówił o tym, że wszystko, co dzieje się na świecie jest z góry przesądzone, a życie człowieka polega na godzeniu się z przeznaczeniem" - wyjaśnił autor tryptyku Tadeusz Słobodzianek w przesłanej PAP informacji.

Jak zapowiedziano, w drugiej części tryptyku "mieszkanie w kamienicy na Krochmalnej niespodziewanie odwiedzi Generał (Adam Ferency), a w trzeciej części pojawi się Aurora i jej matka (Katarzyna Herman)".

"Specjalnie dla tych, którzy nie zdążyli wybrać się na Fatalistę na Scenę im. H. Mikołajskiej nagraliśmy czytanie także pierwszej części tryptyku. Ze spektaklem wracamy oczywiście do teatru zaraz po przymusowej przerwie" - czytamy w nadesłanej informacji.

Za reżyserię czytań odpowiada Wojciech Urbański.

1 maja o godz. 20 "Fatalistę" przeczytają: Magdalena Czerwińska, Robert T. Majewski, Kosma Press i Maksymilian Zieliński.2 maja o godz. 20 "Generała" czytać będą: Magdalena Czerwińska, Adam Ferency, Kosma Press i Maksymilian Zieliński. 3 maja o godz. 20 w czytaniu "Aurory" udział wezmą: Magdalena Czerwińska, Robert T. Majewski, Katarzyna Herman, Nina Urbańska, Kosma Press i Maksymilian Zieliński.

Czytania będą dostępne wyłączenie w weekend od 1 do 3 maja do północy na stronie: https://www.facebook.com/events/2644363729223558/.

autor: Grzegorz Janikowski

 • 05:49 Django Reinhardt, Stephane Grappelli Minor Swing
 • 05:51 Wojciech Kilar Wokaliza (Dziewiąte wrota)
 • 05:55 Karen Souza Creep
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic