Informacje

Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała wirtualny śpiewnik z najpiękniejszymi kolędami

Dodano:
Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała wirtualny śpiewnik z najpiękniejszymi kolędami

Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała specjalny wirtualny śpiewnik, dzięki któremu będzie można w gronie najbliższych zaśpiewać najpiękniejsze kolędy przy świątecznym stole. Jego premiera odbyła się w niedzielę wieczorem na stronie internetowej Biblioteki.

Jak przypomniał dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański, co roku w niedzielę przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy Krakowa i przyjezdni spotykali się na Małym Rynku, aby wspólnie śpiewać kolędy w ramach "Krakowskiej Lekcji Śpiewania".

"W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie spotkamy się na Małym Rynku, aby wspólnie kolędować i poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Kolędowa lekcja śpiewania odbywa się w zmienionej formule – w internecie" - zaznaczył dyrektor.

Na tę okazję przygotowano "Śpiewnik Polaka - kolędy do śpiewania po domach", którego premiera on-line odbyła się w niedzielę na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

Tradycyjnie w śpiewaniu pomaga krakowski Teatr Loch Camelot, który specjalnie na tę okazję nagrał podkłady do najpiękniejszych kolęd. W repertuarze znajdują się m.in.: "Cicha noc", "Gdy się Chrystus rodzi", "Dzisiaj w Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", "Bóg się rodzi".

Ponadto w specjalnym materiale filmowym dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański opowiada o grudniowych Krakowskich Lekcjach Śpiewania - imprezie, w której od 2002 roku brało udział ponad pół miliona uczestników.

Krakowska Lekcja Śpiewania – przypomniał Domański - to cykliczne wspólne śpiewania polskich piosenek, pieśni i kolęd organizowane w Krakowie z okazji świąt narodowych, a także Bożego Narodzenia. Do tej pory odbyło się ponad 76 koncertów, podczas których publiczność uczy się śpiewania. Do tej pory rozdano około 500 tys. bezpłatnych śpiewników.

Autor: Rafał Grzyb • 11:56 Adele Skyfall
 • 12:03 Antonin Dvorak VIII Symfonia G-dur op.88 (3)
 • 12:09 Geoff Zanelli Mistress of Evil
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic