Zaprezentowano pierwsze 20 minut nowego „Władcy pierścieni”

„The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim” – taki tytuł nosić będzie pełnometrażowa animacja osadzona w świecie „Władcy pierścieni”. We wtorek 11 czerwca, podczas Festiwalu Animacji w Annecy, studia Warner Bros. Animation oraz New Line Cinema zaprezentowały pierwsze 20 minut tej produkcji. Obecni podczas pokazu widzowie nagrodzili pokazany fragment gromkimi brawami.

Zaprezentowano pierwsze 20 minut nowego „Władcy pierścieni”
Peter Jackson / EPA/NEIL / PAP/EPA

13 grudnia tego roku do kin trafi animowany film pełnometrażowy zatytułowany „The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim”. Jego akcja rozgrywać się będzie na 183 lata przed tym jak Pierścień Władzy trafił w ręce Bilbo Bagginsa. W filmie reżyserowanym przez Kenjiego Kamiyamę widzowie poznają nieopowiedzianą wcześniej historię Helmowego Jaru i jego założyciela, króla Rohanu: Helma Żelaznorękiego.

Głosu postaci Helma Żelaznorękiego użyczy gwiazdor „Sukcesji”, Brian Cox. Głosowa rola jego córki, księżniczki Hery z Rohanu przypadła w udziale Gai Wise. W filmie „The The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim” usłyszymy też m.in. głos Mirandy Otto, która dubbingować będzie postać Eowiny. Tę samą, którą przed laty zagrała w dwóch częściach „Władcy pierścieni”, reżyserowanego przez Petera Jacksona.

Jak ujawniono w trakcie pokazu w Annecy, co relacjonuje portal The Hollywood Reporter, Peter Jackson razem z jego partnerką życiową, Fran Walsh, pełnią rolę producentów wykonawczych nowego filmu. Gospodarzem wspomnianego wydarzenia był Andy Serkis, czyli pamiętny Gollum z serii filmów Jacksona. Zapewnił widzów, że fani „oszaleją” na punkcie nowego „Władcy pierścieni”. Serkis nie występuje w nowym filmie, ale miał już okazję go zobaczyć. W rozmowie z reżyserem filmu, który wcześniej pracował nad takimi kultowymi franczyzami jak „Black Runner” i „Ghost in the Shell”, dowiedział się, że Kamiyama podczas pracy nad filmem inspirował się nie tylko prozą Tolkiena, ale także filmami Jacksona.

Projekt animacji rozwijany jest od lipca 2021 roku. Praca nad nim ruszyła prawie od razu, by zapobiec utracie praw do adaptacji „Władcy pierścieni” Tolkiena przez studio. Pierwszy scenariusz filmu napisali Philippa Boyens, Jeffrey Addiss oraz Will Matthews. Później został on przepisany na nowo przez Phoebe Gittins i Arty’ego Papageorgiou. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic