ON AIR
od 18:00 Lista Przebojów Muzyki Filmowej zaprasza: Jadwiga Polus

W mieście Vigo odbędzie się gra inspirowana serialem "Squid Game"

W październiku na ulicach miasta Vigo w północno-zachodniej Hiszpanii ruszą zawody w ramach „gry w kalmara”. W zabawie inspirowanej popularnym południowokoreańskim serialem "Squid Game" przegrani będą eliminowani z gry strzałem z broni do paintballa. Zwycięzca zainkasuje 3000 euro.

W mieście Vigo odbędzie się gra inspirowana serialem "Squid Game"
fot.PAP/EPA

Jak podały we wtorek hiszpańskie media, zapisy ruszyły w poniedziałek. Organizatorzy nietypowej rozrywki mają już zgodę władz miejskich.

Z informacji przekazanych przez organizatorów wydarzenia, spółki Humor Amarillo, wynika, że za wejście do finału uczestnicy „gry w kalmara” zarobią 2000 euro. O 1000 euro więcej otrzyma zwycięzca całej rywalizacji.

Gracze zostaną podzieleni na 20-osobowe zespoły i będą mogli wziąć udział w sześciu konkurencjach znanych z serialu. Aby zagrać, muszą mieć skończone 16 lat i dokonać wpłaty 22 euro na konto organizatora.

Gracze, którzy odpadną z zawodów, będą z nich eliminowani strzałem z broni do paintballa, w którym zamiast pocisków używa się kapsuł wypełnionych farbą.

Pierwsze zawody w „grę w kalmara” rozpoczną się w Vigo 29 października. Po trzech dniach wyłonieni zostaną finaliści, którzy zmierzą się ze sobą w ostatecznej rywalizacji zaplanowanej na 1 listopada.

Marcin Zatyka