ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Pierce Brosnan, Helena Bonham Carter i Gabriel Byrne w ekranizacji światowego bestsellera

Powiększyła się obsada reżyserowanego przez Polly Steele romantycznego dramatu „Four Letters of Love” („Cztery litery miłości”). Dołączyli do niej Pierce Brosnan, Helena Bonham Carter oraz Gabriel Byrne. Scenariusz filmu został oparty na motywach bestsellerowej powieści Niall Williams, która w Polsce została wydana pod tytułem „Dotknięci miłością”.

Pierce Brosnan, Helena Bonham Carter i Gabriel Byrne w ekranizacji światowego bestsellera
Pierce Brosnan /fot.PAP/ EPA/NEIL HALL

W oficjalnym opisie fabuły książki „Dotknięci miłością” czytamy, że opowiada ona o losach Nicholasa i Isabel, którzy mieszkają w dwóch różnych zakątkach Irlandii. Przeznaczenie, które też jest bohaterem książki, sprawia, że ich losy w końcu się splatają. „Kto przeczyta tę opowieść o ludziach, których spotkanie zostało zapisane w gwiazdach, uwierzy w miłość i w anioły” – zapewnia wydawca powieści, którą wydano w 1997 roku. W kolejnych latach została przetłumaczona na trzydzieści języków.

W rolach głównych w „Four Letters of Love” występują Fionn O’Shea i Ann Skelly. Nowi członkowie obsady - Pierce Brosnan, Helena Bonham Carter i Gabriel Byrne - wcielą się w role rodziców Nicholasa i Isabel. Zdjęcia do tego określanego mianem „głęboko irlandzkiego” filmu romantycznego rozpoczną się w lutym. Najpierw będą kręcone w Irlandii Północnej, później ekipa filmowa przeniesie się do Irlandii.

Brosnan zagra rolę ojca Nicholasa. Mężczyzna rzuca pracę, by podążyć za marzeniem – chce zostać malarzem. W pogoni za nim zostawia żonę i syna, którzy muszą radzić sobie sami. Bonham Carter i Byrne zagrają rodziców Isabel. Jej ojciec to poeta i dyrektor szkoły, a matka to polegająca na intuicji kobieta, która musi stawić czoła niespodziewanemu paraliżowi, którym zostaje dotknięty jej młodszy syn, brat głównej bohaterki filmu.

„Debiutancka powieść Niall Williams jest urzekająca i nie można się jej oprzeć. Przeniesienie jej na ekran to ogromny przywilej, dzięki któremu nowi widzowie będą mogli dołączyć do rzeszy dotychczasowych fanów książki z całego świata” – stwierdził producent filmu Douglas Cummins. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic