Polecamy

Najnowsza książka Ewy Wachowicz

W księgarniach pojawiła się właśnie najnowsza książka kucharska Ewy Wachowicz pt. „Ewa gotuje – ulubione”. Wielbiciele talentu kulinarnego pani Ewy znajdą w niej wyśmienite receptury na potrawy prezentowane przez blisko pięć lat w cyklu programów „Ewa gotuje” w TV Polsat. W książce zamieszczono również przepisy z kolejnej serii telewizyjnej Ewy Wachowicz – „Przez żołądek do serca” oraz te, zapisane przed laty w pierwszych zeszytach kulinarnych pani Ewy, a także receptury „podpatrzone” w różnych zakątkach świata.

Każdy przepis ilustrowany jest fotografią gotowej potrawy, wzbogacony 
o ciekawą historię lub komentarz autorki. Ale najważniejsze jest to, że Czytelnik znajdzie w tej książce szczegółowy i przejrzysty instruktaż, jak przygotować smaczne przystawki, znakomite zupy, dania główne i desery. “Ewa gotuje – ulubione” to już czwarta książka niezwykle popularnej autorki i producentki telewizyjnej. Do tej pory przepisy Ewy Wachowicz ukazały się w książkach: „Słodki świat Ewy Wachowicz”, „Ewa gotuje” i „Ewa gotuje – szybko”.

– Oddaję do rąk Czytelników trzecią już książkę z serii „Ewa gotuje” – mówi Ewa Wachowicz. – Tym razem postanowiłam zamieścić w niej moje ulubione receptury. Większa część z nich była prezentowana w cyklu programów kulinarnych pod tym samym tytułem. Co najmniej kilka znalazło się we wcześniejszych książkach – także w „Słodkim świecie Ewy Wachowicz”. Niektóre nie zagościły co prawda na małym ekranie, za to były publikowane na łamach „Gazety Krakowskiej”. Ale to nie wszystko, bowiem w „Ewa gotuje – ulubione” umieściłam także przepisy z kolejnej serii telewizyjnej mojego autorstwa – „Przez żołądek do serca”. Program można oglądać w Polsat Café, współprowadzącym jest bardzo zdolny, młody kucharz Witek Iwański. Razem tworzymy coś w rodzaju dwuosobowego pogotowia kulinarnego, które pysznym jedzeniem stara się zaspokoić podniebienia niesamowicie wybrednych par. Każdy przepis zawiera instruktaż, który krok po kroku pomoże własnoręcznie przygotować wszystkie dania. Dodatkowo w książce znalazły się zdjęcia polskich ziół oraz często używanych przez mnie warzyw – wszystko opatrzone zabawnym komentarzem.

Książkę można kupić w najważniejszych księgarniach w Polsce, m.in. w salonach empik. Egzemplarze z dedykacją autorki można zamawiać na stronie Ewy Wachowicz: www.ewawachowicz.pl


Ewa Wachowicz – producentka telewizyjna. Po „przygodzie” z polityką (sekretarz prasowy premiera Waldemara Pawlaka) postanowiła na dobre stanąć po drugiej stronie kamery. Założyła własną firmę Ewa Wachowicz – PROMISS – i jako niezależna producentka telewizyjna zrobiła swój pierwszy program „Poradnik imieninowy” (TV Polsat). W latach 1998-2008 publiczna „Dwójka” emitowała „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” – pierwszą serię Ewy Wachowicz tylko i wyłącznie o gotowaniu. Od początku cieszyła się dużą popularnością – w każdym roku powstawało około 30 premierowych odcinków (łącznie zrealizowano 222). W 2003 r. producentka wróciła na antenę Polsatu z nowym cyklem kulinarnym pt. „Domowa kawiarenka”. Program, poświęcony w całości sztuce przyrządzania deserów, kręcono dwa lata.
Od grudnia 2007 r. Ewa Wachowicz prowadzi w Polsacie autorski program „Ewa gotuje”. Na koncie ma też produkcje dla Polsat Cafe – przewodnik po ośrodkach odnowy biologicznej „WySPA” oraz magazyn „Gadżety kobiety”. Obecnie produkuje i współprowadzi kolejny cykl „Przez żołądek do serca”. Publikuje kolejne książki kucharskie, pisuje felietony kulinarne do „Gazety Krakowskiej”.
 • 20:25 Gavin Friday All Our Troubles Have Flown Away(Children's Theme)
 • 20:29 Lisa Gerrard, Jeff Rona Who Are We To Say
 • 20:33 David Foster United We Stand
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic