Polecamy

Andrea Bocelli – “Si”

Świeżo uhonorowany nagrodą Classic BRIT "Icon", tuż po wspaniałym występie z Edem Sheeranem na stadionie Wembley, światowej sławy tenor Andrea Bocelli zapowiada swój nowy album zatytułowany "Sì". Album będzie zawierał pierwszy od 14 lat całkowicie nowy materiał i ukaże się 26 października.

Premiera pierwszego utworu If Only" - 15 czerwca 2018.

Postawa życiowa i skromność Andrei Bocellego przeczą jego międzynarodowemu statusowi jednej z największych gwiazd muzyki klasycznej na świecie – artysta śpiewał dla papieży, prezydentów i członków rodziny królewskiej, występował w największych salach koncertowych i operowych, sprzedał 80 milionów płyt. Jego nowy album to powrót do korzeni, intymna kolekcja utworów,  które celebrują miłość, wiarę i życie rodzinne. Materiał został nagrany w domu artysty we Włoszech i wyprodukowany przez legendarnego Boba Ezrina (Pink Floyd, Lou Reed).

"Chciałem wrócić do moich wspomnień, kiedy byłem młodym mężczyzną, grającym na pianinie w barze. Oczywiście od tego czasu wydałem wiele albumów, nagrałem wiele coverów i zrobiłem wiele innych rzeczy. Ale w pewnym momencie powiedziałem sobie: ‘Może nadszedł czas, aby poszukać nowych piosenek’. Zacząć wszystko od nowa, tak jak na początku mojej kariery.

Andrea Bocelli nagrał pierwszy singiel aż w trzech językach. Twórcami "If Only" są  Francesco Sartori i Lucio Quarantotto – autorzy największego hitu Bocellego "Con Te Partirò" (Time To Say Goodbye), który został wydany ponad 20 lat temu i stał się jednym z najlepiej sprzedający się singli wszech czasów.

Andrea Bocelli został obdarzony wyjątkowym talentem muzycznym i stał się jednym z najbardziej znanych śpiewaków na świecie. Wystąpił na najważniejszych międzynarodowych imprezach, w tym na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.:  Golden Globe, 7 klasycznych BRIT Awards, 7 nagród World Music Awards, ma również swoje miejsce w Alei Gwiazd w Hollywood.

Miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami muzyki pop, takimi jak Ed Sheeran, Ariana Grande, Nicole Scherzinger, Jennifer Lopez, LeAnn Rimes, Céline Dion, Tony Bennett i wielu innych.

W roku Andrea Bocelli wyruszy w światową trasę koncertową i wystąpi m.in. w Nowym Jorku, Las Vegas i Los Angeles. Koncerty odbędą się także w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, Brazylii, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii, gdzie fani będą mieli okazję usłyszeć utwory z nowego albumu artysty.

„Sì” to album o sercu i duszy, pozytywnym nastawieniu, rodzinie, muzyce i magii. Tytuł albumu niesie silny, prosty przekaz. "W obecnym czasie, w którym żyjemy, zbyt często używamy słowa ‘nie’. Natomiast ‘tak’ to słowo, które mówisz przy pierwszy pocałunku, kiedy się z kimś zgadzasz, kiedy chcesz, aby ktoś czuł się dobrze. Sì jest słowem wypowiadanym przy każdym dobrym zakończeniu. Istnieje jeszcze tysiąc innych powodów, dla których sì jest synonimem pozytywnego, mocnego przekazu ludzkich emocji i uczuć"

I tak, w roku swoich 60 urodzin, Andrea Bocelli z dumą powraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Jego podnoszący na duchu nowy album „Sì” to osobista wizytówka niezwykłego śpiewaka i ikony muzyki światowej.

 • 08:57 Unforgettable
 • 09:00 Gioacchino Rossini Cyrulik sewilski (Uwertura)
 • 09:06 Alessandro Scarlatti Concerto grosso nr 3 F-dur (1-3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic