ON AIR
od 14:00 Życie z klasą zaprasza: Urszula Urzędowska

Luty w Teatrze KTO

Głośny, premierowy spektakl, nagradzane projekty („Bromance”, „Rap magister”) i komediowe propozycje

Luty w Teatrze KTO

W lutym Teatr KTO serdecznie zaprasza na głośny, premierowy spektakl „Byłam żoną Boba Marleya” wg. tekstu Małgorzaty Jantos, w reżyserii Pawła Szumca, z Katarzyną Chlebny w roli Rity Marley.

 

Muzyka jest największą wartością tego spektaklu, klimatyczne aranżacje Marleyowych hitów tworzone na żywo przez Mamas & Trawas przenoszą Ritę w przeszłość, którą przecież tak bardzo lubimy widzieć tylko w różowych barwach. Piosenki wykonywane przez Katarzynę Chlebny stoją na bardzo wysokim poziomie wokalnym, aktorka „czuje” całą sobą klimat Rastafari lat 70. Podczas śpiewu jej Rita zamyka oczy, jest w innym świecie – rzeczywistości, której już nie ma. Warto wybrać się do KTO, by poczuć ten klimat, nie zapominając jednak o tym, że drugie dno tej opowieści nie jest już tak kolorowe, jak przebywanie w oparach świętego ziela. – pisze Piotr Gaszczyński na łamach portalu Teatr Dla Wszystkich

 

„Byłam żoną Boba Marleya” zostanie zaprezentowany 14.02 o g. 19.00 i 21.30 oraz 15.02 o g. 19.00. To świetna okazja, by w Walentynki wybrać się do teatru.

 

Teatr KTO przygotował również bardzo ciekawe propozycje spektakli gościnnych:

 

4.02 jedni z najlepszych tancerzy młodego pokolenia – Dominik Więcek i Michał Przybyła zaproszą Widzów do dyskursu wokół nowej koncepcji braterstwa – idei sformułowanej przez Jane Ward i opisywanej w „Not Gay. Sex between Straight White Man”. „Bromance” – spektakl teatru tańca jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny”.

 

24.02 na podgórskiej scenie pojawi się pierwsza na świecie praca magisterska napisana rapem. „Rap magister” w wykonaniu Olka Talkowskiego otrzymał dwie najważniejsze nagrody podczas PPA OFF we Wrocławiu.

 

W lutym nie zabraknie również dobrze znanych i lubianych KTO-wskich tytułów. Na początku miesiąca jak zwykle na krakowską publiczność czekać będzie maraton śmiechu z kultowymi komediami, m.in. w piątek 3.02 zobaczyć będzie można „Stroiciela grzebieni. Akt 2” w reż. Krzysztofa Niedźwiedzkiego. Chwilę później, bo 9, 10 i 11.02 na scenę wkroczą „Słoneczni chłopcy”, czyli Leszek Piskorz i Jacek Strama, jako wytrawny duet aktorów z wielkim bagażem doświadczeń.

 

16, 17 i 18.02 Teatr KTO zabierze Widzów do „ARCADII” w reżyserii Jerzego Zonia, z choreografią Eryka Makohona. Dzięki impresyjnym obrazom, pełnym ruchu, kolorów i dźwięków będzie można na chwilę zwolnić i dostrzec to, co jest naprawdę ważne. W wielu momentach nie zabraknie scen pełnych groteski i humoru, w innych zrobi się nostalgicznie. Tak jak w życiu…

 

W lutym KTO nie zapomina również o fanach piekielnie inteligentnej i pomysłowej pary aktorów – Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego, którzy 22 i 23.02 po raz kolejny rozbawią publiczność do łez podczas spektaklu „Audiencja III czyli Raj Eskimosów” Bogusława Schaeffera.

 

W każdą niedzielę repertuar Teatru KTO dedykowany jest najmłodszym widzom i ich opiekunom. O g. 16.00 na dzieci na scenie czeka bajka, natomiast o g. 11.00 otwarte warsztaty w różnych grupach wiekowych. Szczegóły: rezerwacja@teatrkto.pl

 

Bilety na spektakle dostępne są w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod numerem tel. 12 633 89 47 oraz Online >>> https://bilety.teatrkto.pl/

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic