Lidzbark Warmiński
12 lipca 2018 na terenie Ogrodów Wodnych Term Warmińskich
TO BĘDZIE WYDARZENIE ROKU !
Placido Domingo Jr jedyny koncert hiszpańskiego tenora na wodzie !
12 lipca 2018 na terenie Ogrodów Wodnych Term Warmińskich będzie miało miejsce wydarzenie o wymiarze światowym. Hiszpański tenor przyleci z Madrytu do Polski już 8 lipca, specjalnie by wystąpić dla publiczności zgromadzonej w Termach Warmińskich.
Sam koncert wielkiego tenora odbędzie się w urokliwej scenerii wyjątkowego miejsca, w Ogrodach Wodnych, gdzie nieopisany błękit wody idealnie będzie współgrał z elegancką bielą, która zdominuje przestrzeń, na taflach wody pojawi się mnóstwo, pływających lampionów, zaś cała Strefa ubrana będzie w tysiące żywych kwiatów. Wspaniały Placido Domingo Jr w towarzystwie kilkudziesięciu muzyków orkiestry symfonicznej pojawi się na ogromnej scenie zbudowanej tuż nad lustrem wody.
Efektowny spektakl światła w połączeniu z muzyką będącą kunsztem z pewnością zaczaruje każdego.
Sprzedaż biletów ruszyła 8 czerwca. Organizatorem tego wydarzenia są Termy Warmińskie.
Bilety w cenie 99/120zł os. zakupić można w Recepcji Term Warmińskich oraz na stronie www.tubilety.pl .
PLACIDO DOMINGO JR.
W swojej karierze skomponował utwory dla znanych artystów, takich jak Michael Bolton, Riccardo Cocciante, Sarah Brightman, José Carreras, Luciano Pavarotti, Leona Mitchell, Diana Ross, Alejandro Fernández, Tony Bennett i Placido Domingo. Bierze udział w albumie "Amore Infinito" (opublikowanym w 2009 roku) jako wykonawczy producent, kompozytor i piosenkarz. Album zawierający wiersze Jana Pawła II interpretowany przez jego ojca, stoi na Top Classical Crossover Album Billboard. Równolegle do swojej pracy jako kompozytora i producenta płyt, w 2010 roku zadebiutował jako performer, we współpracy z Juan Cristobal Losada, nagradzanym producentem / Inżynier Grammy Awards.
Właśnie wydał swój pierwszy album zatytułowany "Latidos", który zawiera nowe wersje Hiszpański i angielski klasycznych lat 50. i 60., takich jak Bésame Mucho, Solamente Una Vez, Sabor a Mi, Perfidia, Frenesí, słynne piosenki wykonywane przez takich artystów jak Nat King Cole, Frank Sinatra i Dean Martin.
Polska śpiewaczka operowa i operetkowa. Urodziła się w Lubaniu na Dolnym Śląsku.W 2009 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Konserwatorium Muzyczne im. N.Rimskiego - Korsakowa w St.Petersburgu w Rosji, w klasie śpiewu solowego prof. N.Drozdowej-Wajner.
Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się już w dzieciństwie, w wieku 8 lat.
W 1998 r. ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. L.Różyckiego w Świdnicy w klasie fortepianu. Naukę śpiewu rozpoczęła w 1998 r. w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu w klasie prof. B. Makala. W latach 2002-2005 studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. G.Flicińskiej -Panfil .W roku 2005 była stażystką-solistką Akademii Młodych Śpiewaków Operowych Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu.
W repertuarze śpiewaczki znajdują się partie operowe jak również operetkowe. Od 2016 r. współpracjue z Operą Wrocławską gdzie jej kreacjami są Micaela „Carmen” ,Leila „Poławiacze pereł”, Violetty Valery „Trawiata” i Małgorzata w „Fauście”.
Od 2015 r. współpracuje z „Astana Opera” w Kazachstanie gdzie wykonuje partię Violetty Valery w operze „Trawiata” ,w której zadebiutowała w październiku 2014 r. na deskach Teatru im.Stanisławskiego i Nemirowicza-Danczenko w Moskwie. Od 2014 r. współpracuje z Państwową Operą w Bańskiej Bystrzycy,Słowacja, gdzie wykonuje partię Leily w operze „Poławiacze pereł”. Od 2010 r. gościnnie występuje w Państwowej Tatarskiej Operze im. M. Dzhalila w Kazaniu gdzie regularnie pojawia się w takich spektaklach jak „Carmen” Micaela, „Czarodziejski flet” Pamina, „Poławiacze pereł” Leila, „Zemsta nietoperza” Rosalinda. Od 2009 r. solistka Teatru Komedii Muzycznej w St.Petersburgu gdzie jej kreacjami są „Zemsta nietoperza” Rosalinda, „Wesoła wdówka” Hanna, „Hrabina Marica” Marica, „Księżniczka cyrku” Fedora, „Chłopka” Madelaine, „Gasparon” Carlotta, „Wiedeńska krew” Gabriela, „Kraina uśmiechu” Liza, „Bajadera” Odetta. Katarzyna Mackiewicz jest laureatką wielu nagród międzynarodowych konkursów wokalnych jak również nagród za osiągnięcia muzyczne. W 2010 roku została uhonorowana prestiżowa nagrodą teatralną w Rosji „Zolotoj Sofit” za rolę Carlotty w operze komicznej C. Millockera „Gasparon” jak również została ogłoszona Najlepszą Aktorką Operetkowo-Musicalową w sezonie teatralnym 2009-2001 . W 2000 r. i w 2005 r. stypendystka Ministra Kultury i Sztuki RP, w 2001 r. stypendystka Prezydenta Miasta Wrocławia i laureatka nagrody „Szkolny Nobel -Wrocław 2000” przyznawanej dla utalentowanej młodzieży przez władze Województwa Dolny Śląsk.W 2008 r. laureatka programu stypendialnego „Młoda Polska”. Uczestniczyła w licznych konkursach wokalnych, z których warto wyróżnić ;
2014 r- III nagroda „The Riccardo Zandonai International Opera Competition" , Riva del Garda, Włochy 2013 r. nagroda specjalna „Belvedere Hans Gabor” International Opera Competition,
Amsterdam, Holandia
2010 r. - I nagroda Międzynarodowy Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i
Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie
2010 r.-I nagroda Miedzynarodowy Konkurs Wokalnym im. F.Lehara,
Budapeszt.Węgry
2010 r. - I nagroda na konkursie woklanym „Wiesna romansa " St. Petersburg,Rosja
2009 r.- nagroda specialna za wyjątkową interpretację i wykonawstwo na IV
International Competition of Opera Singers "St. Petersburg”,St.Peterburg,Rosja
2008 r. - III nagroda International „Jacub Pustina Competition” ,Czechy
2008 r. - II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im I. Godina,
Vrable, Słowacja
2002 r. -II nagroda Ogólnopolski Konkurs Wokalny im.F. Platówny, Wrocław
2001 r. -I nagroda „International Art&Music Competition " ,Takasaki, Japonia
2001 r.-I nagroda na International Vocal Competition named after A. Kucigins,
Wilno, Litwa
1999- II nagroda „International Takasaki Art&Music Competition”, Japonia
Prowadzi czynną działalność koncertową głownie za granicą. Brała udział w wielu festiwalach, m.in. w VII Internationale Musikfreizeit w 1999 r. w Limburgu, Festiwal im. St. Moniuszki w Kudowie Zdrój w 2000 r.,VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu w 2001 r., III Festiwalu „Międzynarodowy Tydzień Konserwatoriów” w Sankt Petersburgu w 2003 r., Międzynarodowy
Festiwal „Gwiazdy Białych Nocy” w Sankt Petersburgu w 2005 r., Festiwal „Jakub Pustina i jego goście” w 2008 w Czechach, Międzynarodowy Festiwal Operowy im .F. Szaliapina w Kazaniu, Rosja w 2010 r.,2011 r.,2013 r. i w 2014 r., International Music Festival „Musica Viva” w Bukareszcie w 2013 r., „I Budapesti Operett Musical Fesztival” w Budapeszcie w 2013 r. „IV International Pafos Open Music Festival” na Cyprze w 2014 r., „Musica Riva Festival” w Riva del Garda,Włochy w 2014 r., „Opera in Tallin City Hall” w Estonii w 2014 r. Festival „Silk Way 2015” w Astanie,Kazachstan,”Feel Russia 2016” w Monachium,Atenach i Wiedniu, ”XXIV Festiwal Operowy w Bydgoszczy” w 2017r. Niejednokrotnie występowała na zaproszenie Polskiego Instytutu m.in. w Sankt Petersburgu, Pradze ,a także Polskiej Ambasady w Czarnogórze, Kazachstanie i Japonii. Corocznie w Sankt Petersburskiej Filharmonii im. D.Szostakowicza odbywają się jej solowe koncerty. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt występów podczas tournee po Holandii i Belgii razem z zespołem Opery im. M. Dhzalila w Kazaniu, gdzie występowała w takich spektaklach jak „Carmen” jako Micaela w 2010 r. i w 2015 r.,”Czarodziejski flet” jako Pamina w 2011 r.,gala koncrety „Noc w Operze” w 2012 r., „Poławiacze pereł” jako Leila w 2014 r.
PARTIE OPEROWE
Violetta Valery «Traviata» G.Verdi
Leila «Poławiacze pereł» G.Bizet
Micaela «Carmen» G.Bizet
Liu «Turandot» G.Puccini
Mimi «Cyganeria» G.Puccini
Pamina «Czarodziejski flet» W.A.Mozart
Małgorzata «Faust» Ch.Gounod
PARTIE OPERETKOWE
Hanna «Wesoła wdówka” F.Lehar
Liza « Kraina uśmiechu” F.Lehar
Marica «Hrabina Marica» E.Kalmann
Fedora «Ksiezniczka cyrkówka» E.Kalmann
Odetta «Bajadera» E.Kalmann
Rosalinda «Zemsta nietoperza» J.Strauss
Gabriela «Wiedeńska krew» J.Strauss
Carlotta «Gasparone» C.Moillocker
Madelaine «Chłopka» N.Sterlnikow