Polecamy

Laureaci Le Jeune Chopin w Chopin Point w Warszawie

Data wydarzenia: 15.08. 2019 godz. 17:00
Miejsce wydarzenia: Chopin Point Warsaw, Krakowskie Przedmieście 62

Trójka utalentowanych młodych pianistów, wybrana sędziowskim uchem Marthy Argerich, zaprezentuje utwory Fryderyka Chopina w oryginalnej interpretacji 15 sierpnia 2019 r. w Warszawie. Przestrzenią, która ugości laureatów pierwszej edycji szwajcarskiego konkursu pianistycznego Le Jeune Chopin będzie Chopin Point Warsaw, miejsce które na co dzień propaguje muzykę najwybitniejszego polskiego kompozytora.

Francja, Anglia i Irlandia… w Warszawie
Zwycięzcy konkursu - Arielle Beck (Paryż),  Naomi  Yamaguchi (Boston) i Kevin Jansson (Corck, Irlandia) to wychowankowie znamienitych szkół angielskich, francuskich i irlandzkich, uczących odmiennych, niezwykle rzadko słyszanych w naszym kraju interpretacji utworów Fryderyka Chopina. Występ w Chopin Point jest jedyną możliwością by doświadczyć unikatowego charakteru tych wykonań.  
„Jesteśmy szczęśliwi, że to u nas będzie miał miejsce koncert laureatów Le Jeune Chopin. Mamy nadzieję, że występ młodych laureatów w tak kameralnej przestrzeni będzie znaczącym doświadczeniem dla dzieci i zachęci zarówno do zgłębiania muzyki klasycznej, rozwijania wrażliwości i otwarcia się na emocje, jak również do podejmowania decyzji o udziału w konkursach” – mówi Barbara Kotarba, założycielka Chopin Point. „Jest to dopełnienie naszej misji, którą jest ułatwienie kontaktu z muzyką klasyczną.

Młodzi grają Chopina czyli utracone interpretacje
Jak powiedział Georgijs Osokins: „Fryderyk Chopin w młodym wieku miał niezwykle dojrzały umysł”. Wiedział, co to niespełniona miłość, rozstanie z miejscem narodzin, rywalizacja o kobiety i sprawa ojczyzny. Tę głębię zapisaną w utworach, młodzi wirtuozi odczytują zupełnie inaczej, tworząc interpretacje, które wraz ze wzrostem młodych muzyków i nabywaniem podobnych doświadczeń życiowych, na zawsze pozostają utracone, swoiście aktualne tylko w pewnym momencie ich życia. Usłyszmy je, zanim zmienią się nie do poznania.

Le jeune Chopin czyli Chopin w Szwajcarii
Młodzi wirtuozi, którzy wystąpią w Warszawie to zwycięska trójka szwajcarskiego konkursu pianistycznego, powołanego do życia przez Institut Frédéric Chopin w Genewie. Konkurs uzyskał wsparcie wybitnej pianistki Marthy Argerich oraz patronat honorowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Le Jeune Chopin decyzją założycieli odbywał się będzie co dwa lata w Szwajcarii. Każda z edycji będzie poprzedzona lekcjami mistrzowskimi ze znamienitymi osobistościami świata pianistyki polskiej i zagranicznej. Dyrektorem konkursu jest Magdalena Hirsch, polska pianistka koncertująca oraz prezes szwajcarskiego Institut Frédéric Chopin w Genewie.

Data wydarzenia: 15.08. 2019 godz. 17:00
Miejsce wydarzenia: Chopin Point Warsaw, Krakowskie Przedmieście 62
Informacje i zakup biletów online: www.chopin.events
Kontakt: +48 601 808 392
Bilety w cenie: 60 zł – bilet normalny, 40 zł – bilet ulgowy (dzieci, młodzież szkolna, studenci, seniorzy powyżej 65 r.ż.)
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy do zakupu biletów w przedsprzedaży.
Informacje o konkursie: www.jeunechopin.com


 • 22:21 Ludwig van Beethoven Symphony No.7 in A major Opus 92 (3)
 • 22:36 Trevor Jones, Randy Edelman The Kiss
 • 22:40 Jean-Baptiste Lully Canarie
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 320, Sunday, 24 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic