Festiwal za nami! Do zobaczenia w przyszłym roku!


Spotkajmy się w Centrum Festiwalowym 9. FMF

Spotkania z najwybitniejszymi specjalistami z zakresu muzyki filmowej, wyjątkowy recital kompozytorów prowadzony przez Varèse Sarabande, dźwięki Puszczy Białowieskiej, pyszna kawa serwowana przez sponsora festiwalu oraz Muzyczna Księgarnia Festiwalowa. Miejscem wydarzeń towarzyszących 9. edycji FMF będzie Centrum Festiwalowe zlokalizowane w sercu Krakowa, w Pałacu Krzysztofory przy ul. Szczepańskiej 2.

Od środy (25 maja), aż do poniedziałku (30 maja), zapraszamy do Centrum Festiwalowego w Krzysztoforach, gdzie czekać będzie na Was moc atrakcji. Spotkania z twórcami ścieżki dźwiękowej do „Wiedźmina” i kompozytorami do animacji Warnera, dyskusje na temat tajników pracy agentów, producentów oraz kierowników muzycznych, budowanie publiczności festiwalowej – jak co roku Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie obfitował będzie w różnorodne wydarzenia towarzyszące głównym punktom programu. Zobaczcie program wydarzeń towarzyszących.

Jedna z najstarszych i największych księgarni muzycznych w Polsce, Muzyczna Księgarnia Festiwalowa Music Corner, obok tradycyjnego asortymentu, będzie sprzedawać nasze kolekcjonerskie wydawnictwa. W Centrum będzie można kupić również bilety na koncerty oraz gadżety FMF: okularki przeciwsłoneczne, designerskie plecaki oraz plakaty z tegorocznym layoutem festiwalu.

Aby umilić Wam oczekiwanie na spotkania z twórcami, gośćmi specjalnymi FMF, wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie przygotowaliśmy niespodziankę - muzyczny relaks przy dźwiękach natury. Prezentowane nagrania są kompilacją dźwięków z Puszczy Białowieskiej. Jest to najstarsze tego typu środowisko w Europie, objęte ścisłą ochroną. W przeciągu roku wykonano setki godzin nagrań ambisonicznych, z uwzględnieniem zmienności rocznej i dobowej. Z zarejestrowanych nagrań wykonano dźwiękową ilustrację tego unikalnego krajobrazu. Podczas nagrań, udało się zarejestrować szereg gatunków ptaków i ssaków oraz charakterystyczny ambient. A to wszystko w zaaranżowanej specjalnie na FMF zielonej przestrzeni przygotowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, partnera festiwalu.
O przyjemny zapach, woń aromatycznej kawy zadba firma Nespresso. To właśnie jej filiżanką w telewizyjnych kampaniach delektuje się sam George Clooney – wieloletni ambasador marki. W swoich kapsułkach Nespresso zamyka naturalne kawy zaraz po zmieleniu, pozyskane z najlepszych ziaren kawowca. W trakcie pobytu w Krzysztoforach będzie można skosztować oficjalnej kawy festiwalowej od naszego sponsora. A do kawy – polecamy przekąski słodkie lub słone. O pyszne wypieki zadba Klub Festiwalowy Stolarnia.

Do zobaczenia w Centrum Festiwalowym 9. FMF!

 • 00:30 Antonio Vivaldi Concerto in C major RV.558 (1)
 • 00:36 Sara Andon & Simone Pedroni temat z filmu Love Affair
 • 00:40 Los Angeles Guitar Quartet, Joaquin Rodrigo Concierto Andaluz for Guitar Quartet and Orchestra (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic