Informacje

Siedem książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru

Dodano:
Siedem książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru

fot.Pixabay

Siedem powieści kryminalnych zostało nominowanych do 16. edycji Nagrody Wielkiego Kalibru. Laureat nagrody zostanie ogłoszony podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28 maja – 2 czerwca.

Nagroda Wielkiego Kalibru przyznawana jest od 2004 r. Otrzymuje ją autor najlepszej powieści kryminalnej lub sensacyjnej, która została wydana w roku poprzedzającym przyznanie wyróżnienia.

Jak poinformowała PAP Kinga Kucharczyk z biura prasowego festiwalu, do tegorocznej edycji nominowano siedem książek: „Rysa” Igora Brejdyganta, „Cienie” Wojciecha Chmielarza, „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza, „Dziewczynka z zapalniczką” Mariusza Czubaja, „Ślepy archeolog” Marty Guzowskiej, „Skaza” Roberta Małeckiego, oraz „Miejsce i imię” Macieja Siembiedy.

Laureata, który otrzyma nagrodę w wysokości 25 tys. zł ufundowaną przez prezydenta Wrocławia, poznamy 1 czerwca podczas uroczystej Gali. W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału zostanie również wręczona Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru. W tym roku otrzyma ją francuski pisarz Bernard Minier.

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska w dniach 28 maja – 2 czerwca zaplanowano spotkania z autorami, warsztaty literackie, wykłady i panele dyskusyjne. Nie podano jeszcze szczegółów programu tegorocznej edycji.

W 2004 r. jako pierwszy Nagrodę Wielkiego Kalibru otrzymał Marek Krajewski za powieść "Koniec świata w Breslau".

autor: Agata Tomczyńska

 • Notowanie: 320, Sunday, 24 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic