Informacje

Lubimyczytać.pl uhonorowane przez Ministra Kultury

Dodano:

Poznański portal Lubimyczytać.pl otrzymał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczysta Gala odbyła się w czwartek, 29 maja 2014 w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Nagrodę w kategorii „Kultura w sieci” w imieniu portalu odebrała Izabela Sadowska. -„W imieniu całego zespołu chciałabym serdecznie podziękować Panu Ministrowi za tę prestiżową nagrodę, gdyż jest ona ukoronowaniem naszej pasji i naszej pracy. W ciągu trzech lat stworzyliśmy serwis społecznościowy dla czytelników, który jest teraz odwiedzany przez miliony Użytkowników. I to jest także nagroda dla nich, gdyż to oni współtworzą ten serwis. W tej chwili nasi Użytkownicy umieścili w serwisie ponad 700 tys. opinii i recenzji książek, wystawili książkom kilkanaście milionów ocen, tak więc tworzą rewelacyjną bazę, za którą pragnę im bardzo serdecznie podziękować. Z tego miejsca dziękuję także wszystkim naszym Partnerom za dotychczasową współpracę i zachęcam do dalszej. Dziękuję też wszystkim naszym bliskim osobom, które wspierają nasz projekt i nas przez cały czas.

Lubimyczytać.pl to książki w każdym formacie: to papier, ebook, audiobook. Ważne jest to, że lubimy czytać, ważne jest to, że propagujemy czytelnictwo i wykorzystujemy do tego nowe technologie. Jeżeli ktoś z Państwa przez przypadek nie ma konta w naszym serwisie, zapraszam i do zobaczenia w wirtualnym świecie. Dziękuję bardzo” - powiedziała po otrzymaniu statuetki z rąk Bogdana Zdrojewskiego.

Nagrodę za całokoształt twórczości otrzymał w tym roku Wojciech Młynarski. Wśród laureatów uhonorowanych w pozostałych kategoriach znaleźli się m.in. Stanisława Celińska w kategorii Teatr, Agnieszka Grochowska i Paweł Pawlikowski w kategorii Film, Wiesław Myśliwski w kategorii Literatura . Specjalną Nagrodę otrzymała Julia Kijowska.

Uroczystość uświetnił koncert Zbigniewa Wodeckiego, który wystąpił wraz z zespołem Mitch & Mitch.

Doroczna Nagroda Ministra przyznawana jest od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Lubimyczytać.pl to serwis społecznościowy dla miłośników książek. Spółka powstała w 2011 roku i bardzo szybko przeszła drogę od startup'u do stabilnego finansowo mikroprzedsiębiorstwa. Zaledwie w ciągu dwóch lat stała się niekwestionowanym, największym w Polsce, opiniotwórczym serwisem społecznościowym poświęconym książkom. Aktualnie stronę odwiedza około 2 mln czytelników miesięcznie, którzy napisali już niemal 700 tys. opinii i recenzji oraz wystawili przeszło 8 mln ocen książek. Misją lubimyczytać.pl jest tworzenie silnej społeczności opartej na literackiej pasji oraz promocja czytelnictwa, a przede wszystkim popularyzacja e-książek i nowych technologii, które wkraczają do świata książkowych moli. Siedziba serwisu mieści się w Poznaniu.

 • 12:16 Martha Argerich & Sergei Babayan, Sergiusz Prokofiew Walc Puszkina cis-moll
 • 12:23 John Kander Money, Money
 • 12:26 Alan Menken Beauty And The Beast - Main Tittle
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic