Informacje

Książka, na podstawie której powstał serial „Bridgertonowie”, została bestsellerem

Dodano:
Książka, na podstawie której powstał serial „Bridgertonowie”, została bestsellerem

Napisany przez Julię Quinn powieść „Mój książę” to powieść, która stała się podstawą scenariusza hitowego serialu Netfliksa „Bridgertonowie”. Jego popularność sprawiła, że po 21 latach od premiery książka Quinn trafiła po raz pierwszy na szczyt listy bestsellerów gazety „The New York Times”.

Wyznacznikiem sukcesu Julii Quinn jest nie tylko to, że jej książka znalazła się na pierwszym miejscu prestiżowej listy bestsellerów „The New York Timesa”. Znalazły się tam również kolejne części sagi. Na miejscu piątym jest kontynuacja historii opowiedzianej w powieści „Mój książę” – książka „Ktoś mnie pokochał”, a miejsce siódme zajmuje czwarta powieść cyklu, „Miłosne tajemnice”.

„Nigdy nie zdarzyło się tak, żeby na liście bestsellerów The New York Timesa znalazło się więcej niż jedna napisana przeze mnie powieść. A teraz są aż trzy. Dwie z nich ukazały się 21 lat temu. Nowością jest dla mnie to, że Mój książę utrzymuje się na szczycie listy od dwóch tygodni. Miałam już kiedyś książkę z pierwszego miejsca listy bestsellerów NYT, ale w przypadku romansów, nawet gdy jesteś pierwszy, to za chwilę spadasz. Dlatego to dla mnie nowa sytuacja. A już zupełnym szaleństwem jest to, że dziesięć moich książek znalazło się na liście The USA Today. Nie jestem taką szybką pisarką, więc może ktoś, kto pisze szybciej, zdołałby tego teraz dokonać. Ja na pewno nie dałabym rady” – wyznała Julia Quinn portalowi „IndieWire”.

Po raz pierwszy napisana przez Quinn książka znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „The New York Timesa” blisko dwadzieścia lat temu. Była to trzecia powieść serii „Bridgertonowie” – „Propozycja dżentelmena”. Sukces serialu Netfliksa sprawił, że książki Quinn wyprzedały się całkowicie na Amazonie. Z kolei grupa fanów na Tik-Toku rozpoczęła tworzenie musicalu zainspirowanego „Bridgertonami”.

„To szaleństwo. Ktoś pisze musical! Widzieliście coś takiego? A potem ludzie tworzą do tego choreografię. To przechodzi moje wyobrażenie. Ludzie wypytują mnie o to, kiedy Shonda Rhimes (autorka serialu Netfliksa - przyp. red.) skontaktowała się ze mną w sprawie serialowej adaptacji. A ja nigdy bym się nie spodziewała, że coś takiego nastąpi, bo nikt dziś nie kręci kostiumowych romansów. Tak się więc teraz czuję. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że ktoś w swoim wolnym czasie może napisać na podstawie tego musical. Każdy dzień przynosi coś nowego. To niewiarygodne. Cały czas się śmieję pod nosem, to takie wspaniałe” – skomentowała falę popularności swoich książek pisarka. (PAP Life)

 • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic