Informacje

Już wkrótce światowa premiera ostatniej części Millennium

Dodano:
Już wkrótce światowa premiera ostatniej części Millennium

fot.PAP/EPA

W centrum Sztokholmu znaleziono ciało mężczyzny. Choć wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, lekarka sądowa Fredrika Nyman postanawia zadzwonić do Mikaela Blomkvista... Światowa premiera ostatniej części Millennium - "Ta, która musi umrzeć" Davida Lagercrantza - 22 sierpnia.

Dziennikarz niechętnie zabiera się do sprawy. Świadkowie potwierdzają, że zmarły kilkukrotnie wrzeszczał coś pod adresem Johannesa Forsella, szwedzkiego ministra obrony - ale czy faktycznie coś mogło ich łączyć? Mikael bezskutecznie próbuje skontaktować się z Lisbeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena wyjechała z kraju. Blomkvist nie wie, że Lisbeth trafiła do Moskwy, by raz na zawsze wyrównać rachunki ze swoją siostrą Camillą. Salander podjęła decyzję - będzie myśliwym, nie ofiarą...

Jedynie tyle informacji o książce ujawniają wydawcy poczytnej serii. Ulubieni bohaterowie, ostatnie, nieznane wydarzenia, thriller przykuwający uwagę czytelnika - na to wszystko trzeba będzie poczekać do 22 sierpnia (także w Polsce). Do tego czasu nikt, kto jest już w posiadaniu książki, nie ma prawa ujawnić ni fragmentu, ni żadnego wątku z sensacyjnej fabuły. Jak widać, napięcie wokół książki budowane jest bardzo umiejętnie.

"Ta, która musi umrzeć" - to ostatni tom serii Millennium, w którym Lagercrantz z rozmachem łączy ze sobą polityczne skandale, rozgrywki międzynarodowych potęg i nowoczesne technologie.

Saga Millenium to światowy bestseller. Na całym świecie rozeszło się ponad 100 mln egzemplarzy. W Polsce pierwszy tom ukazał się w 2008 roku. Od tego czasu sprzedano na polskim rynku łącznie prawie 2 mln książek.

David Gunnar Fransiscus Lagercrantz jest szwedzkim dziennikarzem, autorem biografii i powieści sensacyjno-kryminalnych. Jego kariera pisarska nabrała wyjątkowego rozpędu, gdy w grudniu 2014 podpisał umowę z wydawnictwem Norstedts na napisanie czwartej części trylogii Millennium, której autorem był nieżyjący już Stieg Larsson. Książka, zatytułowana "Co nas nie zabije", której bohaterami stali się ponownie Blomkvist i Salander, ukazała się w sierpniu 2015 r. równocześnie w 27 krajach. Od razu zyskała status bestsellera, a amerykański magazyn "Esquire" uznał ją za jeden z trzech najlepszych thrillerów roku. Rok później ukazała się jego kolejna książka z cyklu Millennium - "Mężczyzna, który gonił swój cień".

Lagercrantz jest członkiem zarządu szwedzkiego PEN Clubu, z ramienia którego podejmuje akcje na rzecz obrony prześladowanych pisarzy. Aktywnie uczestniczy w działaniach stowarzyszenia Lasrorelsen, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w Szwecji. I właśnie na realizację tych zadań przekazał sto tysięcy euro ze swoich honorariów za powieść "Co nas nie zabije". (PAP Life)

 • 09:50 Buena Vista Social Club Chan Chan
 • 09:54 Ennio Morricone Gabriel's Oboe
 • 09:58 Antonio Vivaldi Four Seasons Opus 8 - Concerto No.2 (Summer) (3); Cztery pory roku - Lato (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic