Informacje

Jakub Gierszał kręcił film na Kubie

Dodano:
Jakub Gierszał kręcił film na Kubie

fot. PAP/Leszek Szymański

Kariera Jakuba Gierszała toczy się dwutorowo. Gra zarówno w polskich, jak i zagranicznych filmach. Aktor zdradził PAP Life, że tuż przed wybuchem pandemii przez dwa miesiące pracował na Kubie, gdzie brał udział w zdjęciach do niemieckiej produkcji „Hello my friend”. W tym awangardowym obrazie zagrał główną rolę.

Polski aktor pierwsze tygodnie 2020 r. spędził na Kubie. Miał szczęście, że wrócił do Polski na początku marca, tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Na największej z Wysp Karaibskich przebywał, pracując przy filmie niemieckiej reżyserki Betinny Blumner „Hello my friend”, dramacie obyczajowym z elementem przygodowym.

„Jest to historia o studentach kończących naukę. Jeden z nich postanawia wyjechać na Kubę, by napisać tam swoją pracę magisterską. Urywa się z nim kontakt. Jego ojciec prosi jego przyjaciela o to, żeby odnalazł go na Kubie” – Jakub Gierszał w rozmowie z PAP Life streszcza fabułę swojego nowego filmu.

„Dużo kręciliśmy telefonem komórkowym. Mówiliśmy do telefonów na zasadzie prowadzenia dzienników wideo. Szukaliśmy nowej formy opowiadania w kinie. Oprócz tego na planie była normalna kamera” – aktor zdradza ciekawostkę.

Gierszał zauważa, że o ile bohaterzy filmu są mocno osadzeni w świecie wirtualnym, o tyle Kubańczycy dopiero oswajają się z Internetem. „Internet został oficjalnie wprowadzony na wyspie jakieś dwa, trzy lata temu, tak by każdy mógł z niego korzystać. Internet jest na kartki, na godziny. Jest bardzo drogi. Kubańczyków stać ledwie na to, by wymieniać wiadomości na Whatsappie i może raz na dwa dni wejść na Instagrama, jak tłumaczył mi pewien Kubańczyk” – mówi Gierszał.

Aktor był na Kubie, gdy panowała tam sucha i upalna pogoda. „Kiedy siedziałem o 7 rano na plaży i słońce wschodziło, a my przygotowywaliśmy się do zdjęć, to patrzyłem się na Morze Karaibskie i myślałem sobie, do jak niesamowitego miejsca trafiłem, wykonując zawód aktora” - wspomina młoda gwiazda kina.

Ale praca w tak egzotycznej lokalizacji ma też swoje minusy... „Czasami było tak, że nie było paliwa na wyspie i trzeba było całą ekipą rano jechać na plan. Przez to wszyscy cały dzień musieli siedzieć na planie – nawet gdy ktoś miał tylko jedną scenę do zagrania. Trzeba było jednak oszczędzać paliwo, żeby wystarczyło go na zdjęcia” – opowiada Gierszał.

Film „Hello my friend” jest obecnie na etapie postprodukcji. Prawdopodobnie wejdzie do kin na początku 2021 roku.

Ostatni film z udziałem Gierszała – „Giraffe”, nakręcony przez Dunkę Annę Sofie Hartmann, miał światową premierę w sierpniu. Ta opowieść dzieje się w Danii. Gierszał wciela się młodego Polaka, Lucka, który zatrudniony jest przy budowie tunelu łączącego Danię i Niemcy. Zakochuje się on w starszej kobiecie.

Jeśli chodzi o karierę międzynarodową, Gierszał najbardziej udziela się w produkcjach niemieckich. Pomaga mu fakt, że w dzieciństwie przez kilka lat mieszkał w Hamburgu. (PAP Life)

 • 09:19 Ennio Morricone Man With A Harmonica
 • 09:22 Tyler Bates Main Title Theme From Guardians of the Galaxy
 • 09:25 Wolfgang Amadeusz Mozart Divertimento D-dur (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic