Charlize Theron zrealizuje film o Philipie K. Dicku wspólnie z Alfonso Cuaronem

Czołowa hollywoodzka aktorka i meksykański reżyser uhonorowany Oscarem za „Romę” spotkają się przy projekcie pt. „Jane”, który będzie opowiadać o życiu osobistym znanego pisarza science fiction, Philipa K. Dicka. Charlize Theron w tym filmie realizowanym dla Amazona nie tylko zagra, ale również go wyprodukuje.

Charlize Theron zrealizuje film o Philipie K. Dicku wspólnie z Alfonso Cuaronem
Fot.PAP/EPA

Twórczość Philipa K. Dicka (1928 – 1982), zwanego „Szekspirem science fiction”, jest hołubiona przez Hollywood. Na podstawie jego utworów nakręcono takie filmy jak „Łowca androidów”, „Pamięć absolutna” czy „Raport mniejszości”. Teraz pora na produkcję osnutą wokół jego życia prywatnego – film „Jane”, którego pomysłodawczynią jest córka Dicka, Isa Hackett.

Główną bohaterką tej opowieści będzie siostra bliźniaczka pisarza, Jane, która, choć zmarła, mając tylko sześć tygodni, to odcisnęła głębokie piętno na pisarzu. „Ten film nie będzie konwencjonalną biografią i pokaże alternatywną rzeczywistość, której tak bardzo pragnął Philip K. Dick – taką, w której jego ukochana siostra nie zmarła, mając sześć tygodni” – powiedziała Hackett serwisowi Deadline. To historię Jane opowie film i to jej oczyma zobaczymy równie utalentowanego, co ekscentrycznego pisarza.

Nie zostało ujawnione, w jaką rolę w tej produkcji wcieli się Charlize Theron. Pewne jest natomiast to, że jej kolejnymi projektami, jakie ujrzą światło dzienne, są "Szybcy i wściekli 10", "The Old Guard 2" i "Atomic Blonde 2". Jeśli chodzi o Cuarona, aktualnie pracuje nad serialem „Disclaimer”, psychologicznym thrillerem z Cate Blanchett, za którym stoi Apple TV+. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic