Zwiastun serialu „Andor”. Gdy „Gwiezdne wojny” stały się fenomenalnym thrillerem szpiegowskim [WIDEO]

Zwiastun serialu „Andor” po raz kolejny przenosi nas się do świata „Star Wars”. W produkcji nie zabraknie akcji i emocji. Tym razem warstwy fantastyki będzie dużo mniej, temu serialowi bliżej do thrillera.

Zwiastun serialu „Andor”. Gdy „Gwiezdne wojny” stały się fenomenalnym thrillerem szpiegowskim [WIDEO]
Fot. Disney/Materiały prasowe

Z sentymentu do

Ostatni serial osadzony w świecie Star Wars „Obi-Wan Kenobi” wywołał mieszane odczucia. Więc przed nową produkcją stoi ogromne wyzwanie. Z drugiej strony pamiętać należy, że „Andor” jest powiązany bezpośrednio z wydarzeniami z filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, ten zaś przypadł widzom do gustu.

To nie tylko gwiezdne potyczki

Przed nami polityczne intrygi, walki, wewnętrzne rozterki bohaterów, a to wszystko u progu rozwijającej się rebelii. Bo przecież bunt zaczynał się także wśród warstw rządzących galaktyką. Ale żeby przeżyć, zebrać siły i zaatakować, trzeba przez lata maskować swe  zamiary. Serial pojawi się na platformie Disney+ już 21 września 2022. Wówczas zobaczymy łącznie 3 odcinki serii, która składa się z 12 epizodów.

Powrót bohatera

Głównym bohaterem serialu „Andor” jest Cassian Andor, znany nam dobrze z „Łotra 1”. Podczas podróży mężczyzny jego oczami obserwujemy rodzącą się rebelię przeciwko Imperium. Serial pokazuje także, jak zwykli ludzie i poszczególne planety angażowały się  w walkę o wolność. Oczywiście na bohatera czeka wiele zagrożeń, zdrad, intryg. Cassian podąża jednak ścieżką swego przeznaczenia, w końcu to właśnie on stanie się bohaterem rebelii. Andor jako szpieg narażony jest na ciągłe niebezpieczeństwo. Jak uda mu się przetrwać?

To dopiero początek

Twórca serialu „Andor” Tony Gilroy ujawnił, że akcja pierwszego liczącego 12 odcinków sezonu rozegra się w ciągu jednego roku. Już teraz wiadomo, że powstanie druga seria przygód Cassiana Andora, pokaże nam cztery lata z życia bohatera, w efekcie prowadząc do wydarzeń, które widzieliśmy w „Łotrze 1”.

Wtedy właśnie Cassian Andor wspólnie z Jyn Erso i innymi bohaterami wyruszył na samobójczą misję, celem jego drużyny była kradzież planów pierwszej Gwiazdy Śmierci. To dzięki nim rebelianci poznali wadę konstrukcyjną morderczej maszyny, a Luke Skywalker mógł zniszczyć ją celnym strzałem ze swego X-winga

Obsada i data premiery

W serialu wystąpią: Diego Luna jako Cassian Andor, Forest Whitaker, Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Adria Arjona, Denise Gough, Kyle Soller i Fiona Shaw. Producentami wykonawczymi są Kathleen Kennedy, Tony Gilroy, Sanne Wohlenberg, Diego Luna i Michelle Rejwan. Tony Gilroy jest również twórcą i showrunnerem. Pierwotnie serial miał zadebiutować na platformie 31 sierpnia, z powodu opóźnień przełożono premierę na 21 września.

Czy to ma sens?

Cóż, choć znamy zakończenie historii tego bohatera i mogłoby paść pytanie o sens powstawiania takich produkcji, może ich fabuła uzupełni pełne luki, które powstają w trakcie tworzenia „Gwiezdnych wojen”. Niewielu serialom/filmom udaje się ta trudna sztuka, bycia prequelem innego znanego tytułu, spójrzmy, chociażby na film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Może jednak w przypadku „Andora” będzie inaczej? W końcu „Łotrowi 1” się udało. Czas pokaże.

 

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic