ON AIR
od 13:00 zaprasza: Magdalena Juszczyk

Zwiastun finału 4. sezonu "Stranger Things". Jakie są intencje Brennera? Kto polegnie w starciu z Vecną?

Netflix opublikował pełen, zresztą całkiem długi, zwiastun drugiej części 4. sezonu „Stanger Things”. Bohaterowie ruszają do walki z Vecną. Nie wydaje się jednak, że tym razem poradzą sobie z problemem tak łatwo.

Zwiastun finału 4. sezonu "Stranger Things". Jakie są intencje Brennera? Kto polegnie w starciu z Vecną?
Fot.Netflix/Materiały prasowe

Płonne nadzieje?

„Stranger Things”  to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych obecnie seriali, a widzowie z niecierpliwością czekają na zakończenie 4. sezonu. Tym bardziej, że odcinki, które dane im było zobaczyć, zakończyły się nagłym zwrotem akcji. Nowy zwiastun potwierdza, że w trakcie tych dwóch odcinków, które spokojnie możemy uznać za dwa pełnometrażowe filmy, wydarzy się dużo. Ale czy bohaterowie mają jakąkolwiek szansę na zwycięstwo?

Przemiana Brennera?

Pierwsze, od razu należy zauważyć, to fakt użycia w zwiastunie piosenki Kate Bush. Cóż wydaje się, że "Running Up That Hill" jest hymnem 4. sezonu „Stranger Things”. Utwór uratował Max, ale czy ma szansę, by ocalić całe Hawkins?

Na początku słyszmy słowa skierowane do Jedenastki (Millie Bobby Brown):

"Twoi przyjaciele nie są gotowi do tej walki. Hawkins upadnie".

Bohaterka chce błyskawicznie rzucić się do walki, by uratować przyjaciół. Sądzi, możliwe, że słusznie, iż bez niej nie mają szans. Doktor Brenner/Papa (Matthew Modine) uprzedza ją jednak, że nie jest na to gotowa. Pytanie zatem, jakie są intencje mężczyzny? Przez większość serialu widzowie postrzegali go jako postać negatywną. Fragmenty odcinków zdają się tę tezę obalać.

Gotowi do walki?

Widzimy, jak kolejni bohaterowie przygotowują się do starcia z Vecną i udają się na Drugą Stronę. Pojawiają się także sceny z Nancy „więzioną” przez potwora.

I po raz kolejny główny antagonista tego sezonu złowieszczym głosem oznajmia Jedenastce:

To już koniec. Twoi przyjaciele przegrali.

Pojawiają się wątpliwości

Nie wydaje się również, że „wszyscy” bohaterowie błyskawicznie połączą siły, znajdują się bowiem w różnych lokacjach. Już po gestach i rozmowach postaci można wyczuć ten strach, po raz pierwszy zaczynają oni wątpić w powodzenie swojej misji i faktyczną moc sprawczą do pokonania Vecny.

Tym razem może nam się nie udać

- mówi Robin (Maya Thurman) do Steve`a (Joe Keery).

Max (Sadie Sink), Erica (Priah Ferguson) i Lucas (Caleb McLaughlin) ponownie udają się do domu Creelów. Czy uda im się znaleźć słaby punkt wroga?

Co wie Will?

Hopper (David Harbour) dokonuje odkrycia w laboratorium, do takich miejsc najwidoczniej ma ogromną słabość. Bohater rusza do walki uzbrojony w katanę. Murray (Brett Gelman) również nie próżnuje, niszcząc potwory miotaczem ognia.

Zastanawiająca jest również wypowiedź Willa (Noah Schnapp):

On się nie zatrzyma, póki nie zniszczy wszystkich.

Chłopak miał w przeszłości mroczne doświadczenia z Drugą Stroną, a nawet wykorzystywał moce potworów. Czyżby Will coś wiedział? Jaką rolę odegra w finale serii?

Finał sezonu

Jak wynika z wielu wypowiedzi braci Duffer, a także aktorów i producentów, w tym sezonie widzowie zobaczą śmierć bohaterów. Ostatnio mówił o tym Noah Schnapp. Zatem nikt nie jest bezpieczny. Ostatni odcinek będzie liczył 2 godziny i 19 minut. Premiera finału 4. sezonu „Stranger Things” już 1 lipca.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic