Informacje

Znamy tytuły drugich części filmów „Czarna Pantera” i „Kapitan Marvel”

Dodano:
Znamy tytuły drugich części filmów „Czarna Pantera” i „Kapitan Marvel”

fot.PAP/EPA

Odpowiedzialna za sukces tzw. Kinowego Uniwersum Marvela (MCU) wytwórnia Marvel Studios rozpoczęła kampanię promocyjną swoich najnowszych tytułów. W opublikowanym specjalnym materiale filmowym, który podsumowuje to, czego można spodziewać się po MCU w najbliższym czasie, ujawnione zostały m.in. tytuły drugich części filmów „Czarna Pantera” i „Kapitan Marvel”.

Trzyminutowy materiał filmowy przygotowany przez Marvel Studios łączy przeszłość z przyszłością. Znalazły się w nim fragmenty poprzednich filmów Marvela, m.in. „Avengers: Koniec gry”, ale też migawki z nadchodzących produkcji tej wytwórni. To filmy „Czarna wdowa”, „Eternals” czy „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. Rozpoczną one tzw. Czwartą Fazę MCU. Na nich jednak plany Marvel Studios się nie kończą.

Z materiału wideo dowiadujemy się m.in. że druga część „Czarnej Pantery”, która trafi do kin 8 lipca 2022 roku, będzie nosiła tytuł „Black Panther: Wakanda Forever” („Czarna Pantera: Wakanda na zawsze”). Jak wiadomo, na potrzeby drugiej części tego komiksowego widowiska nie zostanie ponownie obsadzona postać księcia T’Challi, czyli tytułowej Czarnej Pantery, w którą wcielał się zmarły w sierpniu ubiegłego roku Chadwick Boseman.

Innym ujawnionym sekretem jest też tytuł drugiej części filmu „Kapitan Marvel”. Sequel pojawi się w kinach 11 listopada 2022 roku jako „The Marvels”. Tytułową rolę Kapitan Marvel powtórzy w nim Brie Larson. W filmie wystąpi też m.in. Iman Vellani, która wcieli się w rolę Kamali Khan znanej również jako Ms. Marvel. Ta pierwsza muzułmańska superbohaterka w uniwersum Marvela, która otrzymała własny serial, pojawi się wcześniej w serialu „Ms. Marvel”. Jego premiera planowana jest na koniec 2021 roku.

Jako pierwszy z filmów MCU zadebiutuje w kinach już 9 lipca tego roku „Czarna Wdowa”. Będzie miał jednoczesną premierę w kinach i na platformie streamingowej Disney+. Kolejne w kolejce do premiery są filmy „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” (3 września), „Eternals” (5 listopada), „Spider-Man: No Way Home” (17 grudnia), „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” (25 marca 2022), „Thor: Love and Thunder” (6 maja 2022), „Black Panther: Wakanda Forever” (8 lipca 2022), „The Marvels” (11 listopada 2022), „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” (17 lutego 2023) oraz „Strażnicy Galaktyki vol. 3” (5 maja 2023). (PAP Life)

 • 11:17 Alexandre Desplat The Imitation Game
 • 11:25 Giuseppe Verdi Traviata (Libiamo)
 • 11:28 Rafał Blechacz, Fryderyk Chopin Prelude in Db major Opus 28 No.15 (Deszczowe)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic