Informacje

Znamy datę premiery nowego filmu Guillermo del Toro

Dodano:
Znamy datę premiery nowego filmu Guillermo del Toro

fot. PAP/EPA

Studio Searchlight Pictures ujawniło daty premier kilku wyprodukowanych przez siebie filmów. Wśród nich jest najnowszy film w reżyserii Guillermo del Toro zatytułowany „Nightmare Alley”. Pojawi się on w kinach 3 grudnia 2021 roku, co oznacza, że jego twórca ma ambicje, by powalczyć o Oscary. Takie ambicje nie dziwią w przypadku artysty, którego ostatni film – „Kształt wody” – został nagrodzony czterema Oscarami, a był nominowany w trzynastu kategoriach.

„Nightmare Alley” to adaptacja powieści pod tym samym tytułem autorstwa Williama Lindsaya Greshama wydanej w 1946 roku. Opowiada historię utalentowanego pracownika obwoźnego wesołego miasteczka (w tej roli Bradley Cooper) z wrodzonym talentem do manipulowania ludźmi. Nawiązuje on kontakt z psychiatrą (Cate Blanchett), która jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż on. Pozostałymi bohaterami filmu są pracownica wesołego miasteczka (Rooney Mara), naganiacz (Willem Dafoe) i siłacz Bruno (Ron Perlman). W obsadzie filmu znaleźli się też Richard Jenkins, David Strathairn oraz Mary Steenburgen. Książka Greshama została już przeniesiona na duży ekran przez Edmunda Gouldinga w 1947 roku.

Innymi filmami studia Searchlight Pictures, których daty premier poznaliśmy, są „The Night House” z Rebeccą Hall i Sarah Goldberg w rolach głównych (premiera 16 lipca), „The Eyes of Tammy Faye” z Jessicą Chastain i Andrewem Garfieldem (24 września) oraz „Poroże” z Keri Russell i Jessem Plemonsem (29 października). Wciąż nieznana jest data premiery innej produkcji tej wytwórni - „Kuriera Francuskiego z Liberty, Kansas Evening Sun” Wesa Andersona. Podejrzewa się, że szefostwo studia czeka na ogłoszenie daty tegorocznego festiwalu w Cannes, by tam zorganizować pierwszy pokaz.

„The Night House” opowiada historię wdowy, która zaczyna odkrywać sekrety swojego niedawno zmarłego męża. Z kolei bohaterką filmu biograficznego „The Eyes od Tammy Faye” jest tytułowa teleewangelistka Tammy Faye Messner. O kobiecie stało się głośno, gdy jej mąż Jim Bakker, z którym prowadziła swój program, został oskarżony o liczne oszustwa. Akcja czwartego z zapowiedzianych przez studio Searchlight filmów, „Poroża”, rozgrywać się będzie w leżącym na uboczu mieście w Oregonie. Jego bohaterowie - nauczycielka z liceum i jej brat szeryf - zostaną zmuszeni do stawienia czoła przedwiecznej bestii. (PAP Life)

 • 02:00 Leonard Bernstein, Gustav Mahler V Symfonia cis-moll (4)
 • 02:11 Antonio Vivaldi Concerto "Alla rustica"
 • 02:14 Ennio Morricone Deborah's Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic