Informacje

Znamy datę premiery filmu o Angeli Merkel

Dodano:
Znamy datę premiery filmu o Angeli Merkel

fot.PAP/EPA/IAN LANGSDON

28 marca 2020 roku do niemieckich kin trafi wyreżyserowany przez Stephana Wagnera polityczny thriller "Merkel". Jak dowiedział się portal "Screen Daily", prawa do dystrybucji filmu trafiły w ręce studia Paramount.

Film Wagnera został oparty na motywach napisanej w 2017 roku książki Robina Alexandra "The Driven Ones" (jej oryginalny tytuł to: "Die Getriebenen"). Scenariusz na jej podstawie napisał Florian Oeller. Akcja filmu rozgrywa się w 2015 roku. "Merkel" opowiadał będzie o sześćdziesięciu dniach poprzedzających podjęcie decyzji o utrzymaniu otwartych granic dla blisko miliona uchodźców z Syrii.

W roli Angeli Merkel wystąpi znana z filmu "Requiem" aktorka teatralna Imogen Kogge. W obsadzie filmu znalazł się również Radu Banzaru, który wcielił się w rolę premiera Węgier Viktora Orbana. Obsadę uzupełniają Josef Bierbichler (jako przewodniczący Unii Chrześcijańsko-Społecznej Horst Seehofer), Timo Dierkes (jako wicekanclerz Sigmar Gabriel), Walter Sittler (jako prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier) oraz Orlando Suss (jako kanclerz Austrii Sebastian Kurz).

Produkująca film firma Carte Blanche ma nadzieję na to, że prawa do zagranicznej dystrybucji filmu "Merkel" zostaną sprzedane na trwających właśnie targach filmowych, które towarzyszą festiwalowi filmowemu w Berlinie. (PAP Life)

 • Notowanie: 314, Sunday, 5 April 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic