Zmarł Robert A. Katz. Producent filmowy miał 79 lat

Robert A. Katz zmarł w środę po długiej walce z rakiem. Producent filmowy miał 79 lat. O jego śmierci poinformowała rodzina. W jego filmografii znajdziemy filmy takie jak:„Gettysburg” czy „Selena”.

Zmarł Robert A. Katz. Producent filmowy miał 79 lat
Fot.Pixabay

Na koncie należącej do Katza wytwórni Esparza/Katz Production jest ponad dwadzieścia projektów. Producent założył ją wspólnie z Moctesumą Esparzą. Wśród ich produkcji są zarówno filmy kinowe jak i telewizyjne, takie jak np. „Wschodząca gwiazda” z Halle Berry w roli piosenkarki Dorothy Dandridge.

W 1987 roku Robert A. Katz wyprodukował krótkometrażowy film „Shoeshine” z Benem Stillerem i jego ojcem Jerrym. Dostał za niego nominację do Oscara w kategorii dla najlepszego filmu krótkometrażowego. Przed śmiercią Katz pracował nad kilkoma projektami, w tym nad miniserialem poświęconym generałowi Normanowi Schwarzkopfowi.

Katz urodził się 7 lutego 1943 roku w Los Angeles. Po ukończeniu koledżu zaciągnął się do marynarki wojennej, w której jako pilot myśliwca pomagał w szkoleniu pilotów izraelskich sił powietrznych. Po odejściu z wojska pracował jako pilot w Afryce, gdzie pomagał ekipom filmów dokumentalnych. Zainspirowany ich pracą, sam postanowił zostać filmowcem. Dla francuskich i amerykańskich stacji telewizyjnych wyprodukował ponad siedemdziesiąt dokumentów poświęconych wyzwoleniu krajów afrykańskich. Był również jednym z pionierów rynku wideo. Wyprodukował kasety z ćwiczeniami Jane Fondy, Arnolda Schwarzeneggera i innych gwiazd.

Producent pozostawił w żałobie żonę Patricię Brown, a także swoją przybraną córkę Victorię Flores oraz dwóch przybranych wnuków. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic