Zmarł John Aylward, aktor grał w „Ostrym dyżurze”

John Aylwart zmarł w wieku 75 lat. Jak podano, śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Aktor znany jest szerokiej publiczności dzięki roli doktora Donalda Anspaugha w serialu „Ostry dyżur”.

Zmarł John Aylward, aktor grał w „Ostrym dyżurze”
Fot.Pixabay

Zmarł kilka dni temu

Informację o śmierci Johna Aylwarda jako pierwszy podał serwis Deadline, powołując się na jego długoletniego agenta, Mitchella Stubbs, który dowiedział się o tym od jego żony, Mary Fields. Wiadomość dotarła do mediów z pewnym opóźnieniem. Aylward zmarł w poniedziałek 16 maja w nocy w Seattle. W tym samym mieście, w którym przyszedł na świat.

„Byłem zszokowany. Był wspaniałym aktorem i fenomenalnym człowiekiem. Był wymarzonym klientem, przyjacielem i wymarzoną osobą” – menedżer powiedział o zmarłym. Dodał, że od pewnego czasu stan zdrowia Aylwarda się pogarszał.

Kariera aktorska

Jego kariera aktorska w dużej mierze związana była z małym ekranem. Zagrał w kilkudziesięciu serialach. Najdłużej związany był z „Ostrym dyżurem” – wystąpił w 80 odcinkach na przestrzeni 12 lat, wcielając się w chirurga Donalda Anspaugha. Kojarzony jest też z rolą Barry’ego Goodwina, byłego przewodniczącego Partii Demokratycznej w „Prezydenckim pokerze”. Jeśli chodzi o produkcje kinowe, jego twarzy wypatrzeć można m.in. w „Armageddonie”, gdzie pojawił się jako dr Banks, doradca NASA.

Źródło:PAP Life

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic