ON AIR
od 18:00 Lista Przebojów Muzyki Filmowej zaprasza: Jadwiga Polus

Zmarł James Michael Tyler, aktor znany z serialu „Przyjaciele”

W wieku 59 lat zmarł amerykański aktor James Michael Tyler znany z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele” – poinformowała w poniedziałek agencja Associated Press.

Zmarł James Michael Tyler, aktor znany z serialu „Przyjaciele”
James Michael Tyler miał 59 lat /Matt Crossick /PAP/EPA

Aktor chorował na raka prostaty, zdiagnozowanego w zaawansowanym stadium w 2018 roku. Odszedł w niedzielę w swoim domu w Los Angeles – poinformowała menedżerka artysty. W czasie choroby podejmował inicjatywy na rzecz zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej.

Dla bliskich był „kochającym mężem, orędownikiem badań profilaktycznych w kierunku raka, miłośnikiem muzyki i kibicem futbolu amerykańskiego, a zwłaszcza drużyny Clemson Tigers” – przekazała mediom agentka aktora.

W latach 90. Tyler grał w serialach „Ja się zastrzelę” i „Sabrina, nastoletnia czarownica”. W 1994 roku został obsadzony jako postać drugoplanowa w drugim odcinku „Przyjaciół”. Szybko stał się chętnie oglądanym i najczęściej pojawiającym się na ekranie gościem serialu. Zagrał w 150 z 236 odcinków. Postać, w którą się wcielał, to Gunther - barista z kawiarni Central Perk podkochujący się w kelnerce Rachel, granej przez Jennifer Aniston.

W 2004 roku Tyler pojawił się na ekranie m.in. w serialu „Hoży doktorzy” i „Modern Music”. W 2012 roku zagrał samego siebie w serialu „Odcinki”.