Zmarł Gene LeBell. Był pierwowzorem postaci Cliffa Bootha, granego przez Brada Pitta

Nie żyje Gene LeBell, mistrz sztuk walki i jeden z najbardziej znanych i cenionych kaskaderów w Hollywood. Informację o śmierci 89-letniego przyjaciela przekazał na Facebooku zawodowy zapaśnik Bas Rutten. LeBell zainspirował Quentina Tarantino do stworzenia postaci kaskadera Cliffa Bootha w filmie "Pewnego razu... w Hollywood". Wcielający się w tego bohatera Brad Pitt został za tę rolę nagrodzony Oscarem.

Zmarł Gene LeBell. Był pierwowzorem postaci Cliffa Bootha, granego przez Brada Pitta
Fot.Pixabay

„Będzie cię bardzo brakować, Gene. Kocham cię, przyjacielu. Jeszcze się spotkamy” – napisał na Facebooku Bas Rutten, podając informację o śmierci Gene’a LeBella. „Z ciężkim sercem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego byłego członka i przyjaciela, pana Gene’a LeBella. Można by mówić dużo o karierze i życiu Gene’a, a i tak jedynie poskrobałoby się po powierzchni. Jego talent był znany na całym świecie, a ci, którzy go znali, wiedzieli, że jego serce jest równie duże, jak umiejętności” – przekazało w swoim oświadczeniu portalowi „Variety” Stowarzyszenie Filmowych Kaskaderów.

Gene LeBell zaczął trenować zapasy już w wieku siedmiu lat. Swoje umiejętności szlifował pod okiem najlepszych ówczesnych trenerów. W późniejszych latach próbował swoich sił na zawodowych ringach, ale porzucił wrestling dla sztuk walki. Jednocześnie pracował na planach filmów i seriali. Wystąpił w ponad 250 produkcjach.

Na planie serialu „The Green Hornet” LeBell poznał Bruce’a Lee. Tak wspominał go w jednym z wywiadów. „Był najlepszym mistrzem sztuk walki swoich czasów. Zamiłowanie do sztuk walki połączyło nas i często razem trenowaliśmy czy to u mnie w Los Angeles, czy u niego Chinatown”. Jak wspomina LeBell, osobiście nauczył Bruce’a techniki „grapplingu”, w której ten początkowo nie potrafił się odnaleźć.

W trakcie swojej kariery LeBell pracował też z Chuckiem Norrisem i Stevenem Seagalem. Wśród wielu tytułów z jego udziałem są takie produkcje jak m.in. „Planeta małp”, „Bonanza”, „Domek na prerii”, „King Kong” czy „Rocky”. LeBell pozostawił w żałobie żonę Midge oraz troje dzieci: Davida, Monikę i Danny’ego. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic