Informacje

Złote Globy: Sandra Oh i Andy Samberg poprowadzą galę

Dodano:
Złote Globy: Sandra Oh i Andy Samberg poprowadzą galę

Sandra Oh /Marjorie Barbet /PAP/Photoshot

Kanadyjska aktorka Sandra Oh i amerykański komik Andy Samberg razem poprowadzą 76. galę rozdania Zlotych Globów. Ceremonia odbędzie się 6 stycznia 2019 roku.

Złote Globy to nagrody przyznawane od 1944 roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Uchodzą za najważniejsze wyróżnienie w świecie filmu po Oscarach oraz za wydarzenie niejako otwierające sezon nagród w tej branży.

Oh i Samberg po raz pierwszy wystąpią w rolach prowadzących galę rozdania Złotych Globów. Sandra Oh ma na swoim koncie występy w takich produkcjach jak m.in. "Bezdroża", "Chirurdzy", "Miasto ślepców" czy "Obsesja Eve". Z kolei Samberg to gwiazda serialu komediowego "Brooklyn 9-9". Występował też m.in. w popularnym programie rozrywkowym "Saturday Night Live".

   

Andy Samberg /PAUL BUCK /PAP/EPA
  

Czy "Zimna wojna" znajdzie się w gronie nominowanych?


Ogłoszenie nominacji do Złotych Globów odbędzie się 6 grudnia. Wtedy dowiemy się, czy w gronie nominowanych znajdzie się "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Do tej pory nagrody przyznawanej przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej nie zdobył żaden polski tytuł. Polskie obrazy znajdowały się jednak wśród nominowanych - ostatnio był to "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, a kilka lat wcześniej "Ida" - poprzedni film Pawła Pawlikowskiego.

Złote Globy przyznawane są w 25 kategoriach. 14 z nich dotyczy filmu, a 11 - telewizji.

Maciej Nycz RMF

 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic