Informacje

Zdjęcia do aktorskiej wersji „Małej syrenki” będą kręcone na Sardynii

Dodano:
Zdjęcia do aktorskiej wersji „Małej syrenki” będą kręcone na Sardynii

Halle Bailey /fot.PAP/ EPA/ETIENNE LAURENT

Znana ze swoich szmaragdowych wód włoska wyspa Sardynia będzie planem zdjęciowym długo oczekiwanego, aktorskiego remake’u legendarnej animacji „Mała syrenka”. W roli tytułowej syrenki Ariel wystąpi w nim wokalistka R&B Halle Bailey. W produkcję ma zostać zaangażowanych około 300 statystów z miasteczka Santa Teresa di Gallura. Będą oni mieli zapewnioną pracę na około trzy miesiące.

Pierwotnie zdjęcia do „Małej syrenki” miały rozpocząć się jeszcze w 2020 roku. Wszystko dopięte było już na ostatni guzik, ale prace nad filmem jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć przerwała pandemia COVID-19. Teraz, jak informuje portal „Variety”, w końcu będą mogły ruszyć na Sardynii.

Ekipa filmowa pod przewodnictwem reżysera Roba Marshalla („Chicago”, „Mary Poppins powraca”) ma wyruszyć na Sardynię w najbliższych tygodniach. Przeniesie się tam z londyńskiego studia Pinewood, by zamieszkać w nadmorskim miasteczku Santa Teresa di Gallura w północnej części wyspy. Obszar ten znany jest z czystych wód, skalistego wybrzeża i artefaktów z epoki brązu. Informacje o zdjęciach na Sardynii podała miejscowa prasa, powołując się na swoje źródła. Zdjęcia mają rozpocząć się latem, co potwierdził Fabrizio Scolafurru, czyli osoba odpowiedzialna za lokalną turystykę.

Sardynia jest dobrze znana nie tylko włoskim filmowcom, ale też twórcom zagranicznych produkcji. To tutaj zrealizowano m.in. jeden z filmów cyklu o agencie 007, „Szpiega, który mnie kochał” z Rogerem Moorem. George Clooney kręcił tu swój serial „Paragraf 22”, na Sardynii powstał również czekający na premierę najdroższy film Netfliksa, czyli „Red Notice” z Dwayne’m Johnsonem, Gal Gadot i Ryanem Reynoldsem.

Oprócz Halle Bailey, która wcieli się w rolę syrenki marzącej o tym, żeby zostać człowiekiem, w filmie „Mała syrenka” wystąpią Javier Bardem jako król Tryton, Melissa McCarthy jako zła ciotka Urszula oraz Jonah Hauer-King jako książę Eryk. W filmie znajdą się piosenki znane z animowanego oryginału, jak również zupełnie nowe kompozycje stworzone przez Alana Menkena i twórcę musicalu „Hamilton”, Lina-Manuela Mirandę. (PAP Life)

 • 20:56 Henry Mancini Peter Gunn
 • 21:43 Hans Zimmer Homeland (Main Tittle)
 • 21:47 Christophe Beck Iduna's Scarf
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic