Informacje

Zawieszono produkcję serialu kryminalnego "Mindhunter"

Dodano:
Zawieszono produkcję serialu kryminalnego "Mindhunter"

David Fincher /fot.PAP/EPA

Stworzony przez Davida Finchera "Mindhunter" to jedna z najlepiej ocenianych produkcji Netfliksa. Ale pomimo dobrych recenzji dalsze losy tego serialu są niepewne. Właśnie poinformowano, że w grudniu zeszłego roku członkowie obsady zostali zwolnieni ze swoich kontraktów.

"David skupia się obecnie na reżyserii swojego pierwszego filmu dla Netfliksa (+Mank+) oraz produkcji drugiego sezonu serialu+Miłość, śmierć i roboty. Być może powróci jeszcze w przyszłości do serialu Mindhunter. Jednak na chwilę obecną nie byłoby sprawiedliwym powstrzymywanie grających w serialu aktorów przed poszukiwaniem nowych wyzwań" - czytamy w oświadczeniu Netfliksa dla portalu "The Wrap".

Fabuła serialu Finchera oparta została na bestsellerowej książce "Mindhunter" autorstwa Johna Douglasa i Marka Olshakera. Douglas to jeden z najwybitniejszych profilerów w historii FBI. Stworzył on podwaliny współczesnego profilowania, czyli sporządzania portretów psychologicznych poszukiwanych sprawców przestępstw. "To moja rola. Kiedy patrzę na tłum ludzi w galerii handlowej, wypatruję ofiary. Próbuję rozpoznać, kogo będzie najłatwiej schwytać. Muszę poczuć dreszczyk emocji, który odczuwa polująca bestia" - mówił o swojej pracy Douglas. Był pierwowzorem postaci Jacka Crawforda z "Milczenia owiec".

Serial "Mindhunter" opowiada o początkach profilowania i tego, jak stało się ono jednym z najważniejszych czynników ułatwiających schwytanie groźnych przestępców. Razem z bohaterami serialu widz ma możliwość uczestniczenia w najsłynniejszych śledztwach w historii, a także posłuchania rozmów z seryjnymi mordercami. W dwóch sezonach serialu "Mindhunter" pojawili się między innymi Edmund Kemper (w jego roli Cameron Britton), Charles Manson (Damon Herriman), David Berkowitz (Oliver Cooper), Richard Speck (Jack Erdie) oraz Jerry Brudos (Happy Anderson).

W głównych rolach w serialu "Mindhunter" wystąpili Jonathan Groff, Holt McCallany i Anna Torv. (PAP Life)

 • 02:10 Antonio Vivaldi Koncert na mandolinę C-dur (3)
 • 02:12 Dmitri Szostakowicz Piano Concerto No.2 (2)
 • 02:19 Thomas Newman Sugarcoat the Galaxy (End Title)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 327, Sunday, 13 September 2020
 • 1
  Hans Zimmer / Benjamin...
  Blade Runner 2049
  2049
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic