Informacje

Za 2000 euro można wynająć dom, w którym powstał klip do "Last Christmas"

Dodano:
Za 2000 euro można wynająć dom, w którym powstał klip do "Last Christmas"

fot.PAP/Photoshot

Piosenka "Last Christmas" to od lat jeden z największych świątecznych hitów. Teledysk do tego utworu muzycy Wham! nakręcili w niewielkim pensjonacie w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee. Domek można wynająć, tygodniowy pobyt w nim kosztuje 2000 euro.

Saas-Fee to niewielka miejscowość w Szwajcarii, o której istnieniu przez lata wiedziała garstka osób. Wszystko zmieniło się w 1984 roku, gdy zespół Wham! nagrał tu klip do piosenki "Last Christmas". Sukces utworu sprawił, że mały kurort, stał się popularny, nie tylko wśród fanów zespołu.

Największą atrakcją jest oczywiście domek, w którym kręcono wideo do piosenki Wham!. Dziś nie ma już takich wnętrz, jakie widać w teledysku, ale z zewnątrz możemy zobaczyć nawet ogrodzenie, które było tłem bitwy na śnieżki spędzających tam święta młodych ludzi.

Tak jak bohaterowie teledysku może poczuć się każdy. Domek można bowiem wynająć. Na gości czekają 4 pokoje, w których może mieszkać 8 osób. Cena? Około 2 tysiące euro za tydzień. Jeśli się podzieli tę kwotę na 8, wychodzi 250 euro za osobę.

Saas-Fee to dziś raj dla narciarzy. Otoczony przez 13 czterotysięczników często nazywany jest "perłą Alp". Jest tu ponad 100 km tras narciarskich, snowpark, 20 km zimowych szlaków turystycznych oraz tor saneczkowy. A wszystko, rzecz jasna, z "Last Christmas" w tle... (PAP Life)

 

 • Notowanie: 303, Sunday, 19 January 2020
 • 1
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 2
  Krzysztof Zalewski
  Kurier
  Kurier
 • 3
  Michał Lorenc
  Bandyta
  Taniec Eleny
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic