Z „Gry o tron” do Marvela. Kogo Emilia Clarke zagra w „Secret Invasion”?

Uniwersum Marvela ciągle się rozwija, to ekranowe także. Jednym z nowo zapowiedzianych projektów jest „Secret Invasion”. W serialu ma zagrać Emilia Clarke. Pojawiają się kolejne teorie na temat jej postaci.

Z „Gry o tron” do Marvela. Kogo Emilia Clarke zagra w „Secret Invasion”?
Fot.HBO Max/Materiały prasowe

Pierwszy wariant

Nową teorię na temat serialu „Secret Invastion” stworzył dziennikarz Daniel Richtman, jego przypuszczenia często okazują się zgodne z prawdą.

Zatem Clarke mogłaby zagrać G'iah/Glorię Warner. Postać ta należała do rasy Skrull, rasy obcych, która infiltrowała Ziemię. Początkowo pomagała pobratymcom, jednak gdy zobaczyła brutalność swoich, postanowiła wspierać ludzi.

Imperator świata Skrulli

Inna teoria głosi, że Emilia Clarke miałaby wcielić się w księżniczkę Verankę. Należała ona do rasy Skrulli. Ponieważ wieszczyła koniec jej rodzimego Imperium, została wygnana przez jego władcę. Gdy wróciła, udało jej się przejąć władzę nad ojczyzną, została cesarzową. Te wydarzenia w konsekwencji spowodowały rozpoczęcie „Secret Invasion”.

Czym jest Secret Invasion (Tajna Inwazja)?

Wydarzenie określane mianem „Tajnej Inwazji”, które zostanie przedstawione w nowym serialu, pokazuje czas, w którym Skrulle, czyli zmiennokształtni kosmici prowadzą długoletnią infiltrację Ziemi. Prace nad serialem rozpoczęły się w 2021 roku, a fabularnie należeć on będzie do 5. fazy Kinowego Universum Marvela. Nowa produkcja to sequel w stosunku do filmów „Kapitan Marvel” i „Spider-Man: Daleko od domu”. 

Obsada i twórcy

Na ekranie zobaczymy znane z wcześniejszych produkcji Marvela postacie, między innymi Nicka Fury`ego (Samuel L. Jackson) i jego współpracownicę Marię Hill (Cobie Smulders). Serial będzie liczył w sumie sześć odcinków. Produkcję wyreżyserują Thomas Bezucha i Alim Selim. Z kolei twórcą serialu jest Kyle Bradstreet.

W obsadzie serialu znaleźli się: Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Emilia Clarke, Ben Mendelsohn, Kingsley Ben-Adir, Olivia Colman, Carmen Ejogo i Killian Scott. 

Premiera serialu

Najprawdopodobniej serial będzie miał premierę wiosną 2023 roku. Skrulle pojawiły się w produkcjach „Kapitan Marvel” i „Spider-Man: Daleko od domu”. W ostatniej scenie po napisach okazuje się, że Peter Parker porozumiewał się ze Skrullem Talosem, który przybrał postać Nicka Fury`ego,

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic