ON AIR
od 10:00 Na porządku dziennym zaprasza: Katarzyna Hnat

Will Smith dostał swoją pierwszą rolę po skandalu ze spoliczkowaniem Chrisa Rocka

Jak dowiedział się nieoficjalnie dziennik „The Sun”, gwiazdor wystąpi w sequelu „Aladyna”. Kreowana przez Willa Smitha rola Dżina ma być jeszcze bardziej rozwinięta niż w pierwszej części. „Aladyn 2” jest dla niego szansą, by reaktywować karierę aktorską, która uległa zamrożeniu, po tym, jak spoliczkował Chrisa Rocka na ceremonii Oscarów w marcu 2022 r.

Will Smith dostał swoją pierwszą rolę po skandalu ze spoliczkowaniem Chrisa Rocka
Will Smith /fot.PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

„Pierwszy film odniósł ogromny sukces, więc głupio byłoby nie zrobić kolejnego. Szkoda byłoby też szukać zastępstwa dla Willa z powodu tego, co się stało (incydent na Oscarach – red.). Disney chce stać przy nim i przywrócić go do hollywoodzkiej wspólnoty” – powiedział informator dziennikowi „The Sun”. Pokusa, by powtórzyć sukces finansowy „Aladyna” z 2019 r., może być duża, wszak film ten zarobił na świecie 1,054 mld dolarów przy budżecie 180 mln.

Argumentem dla Disneya, by znów zatrudnić 54-letniego Smitha, jest też to, że ten dużo nad sobą pracował, od momentu, gdy poniosły go nerwy na oscarowej gali. Co więcej, w wytwórni panuje przekonanie, że do czasu premiery filmu wybryk Smitha nie będzie już bulwersować widzów. Prace nad scenariuszem, który jest inspirowany „Księgą tysiąca i jednej nocy”, wciąż trwają. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się pod koniec roku.

Ostatni film z udziałem Smitha, ale nakręcony jeszcze przed wybuchem skandalu z wymierzeniem policzka Chrisowi Rockowi, miał premierę w grudniu w serwisie Apple TV+. „Wyzwolenie” to thriller inspirowany prawdziwą historią, który rozgrywa się podczas wojny secesyjnej. Smith gra w nim główną rolę, portretując niewolnika, który ucieka z plantacji bawełny w Luizjanie. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic