ON AIR
od 10:00 RMF Classic na szczytach zaprasza: Dariusz Stańczuk

Wes Anderson reżyseruje dla Netfliksa. To ekranizacja książki Roalda Dahla

Benedict Cumberbatch, Ralph Fiennes, Dev Patel i Ben Kingsley wystąpią w nowym filmie Wesa Andresona, który zostanie zrealizowany dla platformy streamingowej Netflix. Będzie to ekranizacja książki „Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara” Roalda Dahla. To zbiór siedmiu opowiadań tego autora.

Wes Anderson reżyseruje dla Netfliksa. To ekranizacja książki Roalda Dahla
Wes Anderson/fot.BREUEL-BILD/ABB/PAP/DPA

Kolejny kontakt z pisarzem

Nie będzie to pierwszy raz, gdy Wes Anderson przeniesie na ekran prozę Roalda Dahla („Charlie i fabryka czekolady”). W 2009 roku do kin trafił animowany „Fantastyczny Pan Lis” oparty właśnie na książce Dahla. Był on nominowany do Oscara w kategorii dla najlepszego filmu animowanego roku. Nominację otrzymał też autor muzyki do tego filmu – Alexandre Desplat.

Gwiazdorska obsada

Jak informuje portal „Deadline”, zdjęcia do filmu „The Wonderful Story of Henry Sugar” mają rozpocząć się w Londynie jeszcze w tym miesiącu. W rolę jego tytułowego bohatera wcieli się Benedict Cumberbatch („Sherlock”). Fabuła filmu skupiać się będzie na próbie odpowiedzi na pytanie o to, czy umiejętność widzenia z zamkniętymi oczami zostałaby wykorzystana do czynienia dobra, a może jednak dla własnych korzyści. Nie wiadomo, czy w filmie zekranizowane zostaną wszystkie opowiadania z książki Dahla czy tylko opowiadanie tytułowe.

Nie on jeden

We wrześniu ubiegłego roku platforma streamingowa Netflix zakupiła prawa do ekranizacji twórczości Roalda Dahla. W przygotowaniu jest już inny film na podstawie jego powieści. To „Matilda: the Musical”, w którym wystąpią Alisha Weir, Emma Thompson, Lashana Lynch, Stephen Graham i Andrea Riseborough. Inny serial umiejscowiony w świecie „Charliego i fabryki czekolady” stworzą też dla Netfliksa Taika Waititi i Phil Johnston.

Ostatni film Andersona

Niedawno do kin trafił ostatni film Andersona, „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”, a reżyser ukończył też zdjęcia do innego projektu. Kręconego w Hiszpanii filmu „Asteroid City”, w którego obsadzie znaleźli się m.in. Margot Robbie, Tom Hanks, Scarlett Johansson, Jeffrey Wright, Rupert Friend, Adrien Brody, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Hope Davis, Liev Schreiber, Jason Schwartzman i Tony Revolori. (PAP Life)