Informacje

W piątek trzynastego pocałuj chłopaka w usta...

Dodano:
W piątek trzynastego pocałuj chłopaka w usta...

fot.Piotr Polak

Co może być gorsze od poniedziałku, a nawet od "blue monday"? Piątek trzynastego - odpowie niejeden pesymista. Grunt to pozytywne nastawienie, nawet w tak "pechowy" dzień... Z drugiej strony, 13 września jest Dniem Całowania Chłopaków w Usta... Szczęściarze!

Jedni szerokim łukiem omijają czarne koty, inni boją się nie tyle nawet poniedziałków, będących zazwyczaj pierwszym dniem pracy po wolnym weekendzie, co piątków. I to nie byle jakich, bowiem tych wypadających trzynastego dnia miesiąca. Można w to wierzyć albo i nie, ale grunt to pozytywne nastawienie!

Scenariusz tego dnia nie musi malować się jednak jak ten w horrorze Marcusa Nispela z 2009 r. pod tytułem "Piątek 13-go". W filmie tym grupa znajomych wybiera się do domu nad jeziorem Crystal Lake, gdzie podczas weekendu zostają zaatakowani przez psychopatę...

Z kolei Katarzyna Sobczyk w swojej piosence starała się odczarować ten dzień, za co w 1967 r. dostała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Opola na V Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. "Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna. Trzynastego każda droga jest prosta. Trzynastego nie liczy się strat. Trzynastego od morza do Tatr. Trzynastego kapelusze z głów poważnych zrywa wiatr. Trzynastego wszystko zdarzyć się może. Trzynastego świat w różowym kolorze. Trzynastego nie smucą mnie łzy. Trzynastego piękniejsze mam sny. Trzynastego. A ty właśnie trzynastego jesteś zły" - śpiewała.

Co ciekawe, w ten "nieszczęsny" piątek trzynastego września przypada też Dzień Całowania Chłopaków w Usta. "Dziś jest dzień, kiedy panie całują panów. Nie na odwrót! Do tego jeszcze, nie policzek, nie czółko tylko prosto w usteczka. Drogie żony, narzeczone, partnerki. Może Wasi panowie już nie wyglądają jak za młodych lat, ale w głębi duszy to te same chłopaki. Każdemu buzi dzisiaj należy się" - przekonuje internetowy kalendarz świąt nietypowych.

I tak okazji do dania komuś buziaka można wymienić wiele: na dzień dobry czy na dobranoc, przed wyjściem z domu do pracy czy po powrocie z niej, na zgodę albo bez powodu. Jak widać, nawet piątek trzynastego może mieć pozytywne strony! (PAP Life)

 • 06:01 Michael Gore Terms Of Endearment - Main Title
 • 06:04 Inger Marie Gundersen Will You Still Love Me Tomorrow
 • 06:09 Victor Young La Vuelta al Mundo en 80 Dias
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 288, Sunday, 15 September 2019
 • 1
  Hans Zimmer
  Dunkierka
  End Titles
 • 2
  Elton John / Taron Egerton
  Rocketman
  Rocket Man
 • 3
  Henryk Kuźniak
  Vabank
  Ragtime Vabank
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic