Informacje

W meksykańskim Monterrey nad porządkiem czuwa Batman

Dodano:
W meksykańskim Monterrey nad porządkiem czuwa Batman

"Batman & Robin" 1999/fot.PAP/DPA

Gdy świat zmaga się z pandemią koronawirusa, pole do popisu mają superbohaterzy. W półtoramilionowym Montarray w północno-wschodnim Meksyku pojawił się tajemniczy mężczyzna w stroju Batmana. Przemieszcza się po mieście w pojeździe stylizowanym na Batmobil i zachęca ludzi do tego, by nie wychodzili z domu.

„Hej ty, zostań w domu!” – to fragment komunikatu, który wydobywa się z głośnika zamontowanego na czarnym, futurystycznym aucie, które sunie powoli ulicami Montarray. To replika Batmobilu. Kierowcą pojazdu jest mężczyzna przebrany za Batmana. Nikt nie wie, kto ukrywa się pod kostiumem człowieka-nietoperza. Ów tajemniczy dżentelmen, co tłumaczył w mediach, ma jednak dobre zamiary.

„Dzisiaj widziałem na ulicach całe rodziny z dziećmi i to nawet pomimo faktu, że rząd kazał im zostać w domach. Wciąż możesz spotkać osoby, które zachowują się tak, jakby nic się wokół nich nie działo. Nie rozwiążę tej sytuacji na własną rękę, więc zachęcam dobrych ludzi z regionu Nuevo Leon do przyłączenia się do mnie i innych - bądźcie superbohaterami tak jak my. Zostańcie w domach” – powiedział samozwańczy Batman w telewizyjnym wywiadzie.

„Doskonale rozumiem, że sytuacja jest skomplikowana, że ludzie są zdesperowani, zaczyna wrzeć. No cóż, włączcie telewizor, spędzajcie ten czas z rodziną. Wykorzystajcie ten czas najlepiej, jak to jest możliwe” - apeluje.

W ostatnich latach nie brakowało ludzi, którzy w kostiumie Batmana próbowali czynić świat lepszym. W Moskwie człowiek-nietoperz walczył z przestępczością, w Japonii rozśmieszał ludzi na ulicach, a na Słowacji troszczył się o seniorów. (PAP Life)

 • 16:37 Robert Wright Kismet - Main Title
 • 16:43 Piotr Czajkowski Nutcracker (Chinese Dance & Dance of the Mirlitons)
 • 16:46 Sergiusz Rachmaninow Rapsodia na temat Paganiniego (Wariacja nr 18)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic