W Bostonie otwarto pierwszą licencjonowaną kawiarnię z serialu „Przyjaciele”

We wtorek 14 listopada w bostońskiej kamienicy przy Newbury Street otwarto Central Perk Coffeehouse. Lokal jest wzorowany na znanym z serialu "Przyjaciele" nowojorskim bistro, w którym spotykali się Rachel, Monica, Phoebe, Ross, Joey, Chandler, a za barem stał Gunther. Jednak nie wszystko zgadza się tu ze scenografią sitcomu.

W Bostonie otwarto pierwszą licencjonowaną kawiarnię z serialu „Przyjaciele”
W 2014 roku w Nowym Jorku przez miesiąc funkcjonowała serialowa kawiarnia, którą otwarto dla uczczenia 20. rocznicy premiery sitcomu / fot.PAP/EPA

Jak informuje magazyn „People”, jest to pierwsza stała, licencjonowana przez Warner Bros. kawiarnia ze słynnego serialu NBC. Pierwsza stała, bo w 2014 roku w Nowym Jorku przez miesiąc funkcjonowała serialowa kawiarnia, którą otwarto dla uczczenia 20. rocznicy premiery sitcomu. Bostoński lokal pierwotnie miał być otwarty pod koniec października, jednak inaugurację przełożono na 14 listopada ze względu na śmierć Matthew Perry’ego, czyli serialowego Chandlera Binga.

Wnętrze lokali zaprojektował Glen Coben, założyciel i główny projektant Glen & Co Architecture. Jak wyjaśnił, nie chciał powielać scenografii znanej z serialowego Central Perk. „Nie chodziło o stworzenie jego repliki. Chciałem pokazać, jak to miejsce mogłoby wyglądać i funkcjonować dzisiaj” – powiedział w rozmowie z „People”. Dlatego przestrzeni jest tu zdecydowanie więcej niż w serialowym lokalu. Wydzielono miejsca, w którym mogą zasiąść duże grupy ludzi z laptopami i bardziej kameralne loże. W jednej z nich, „otulonej” pikowanym aksamitem na ścianach, znajduje się znana z serialu pomarańczowa sofa. Nad nią umieszczono neon z frazą, która otwiera tytuł każdego z odcinków „Przyjaciół”: „THE ONE WITH…” („Ten z…”).

Jeśli chodzi o menu, to bostoński lokal serwuje kawy opracowane specjalnie dla tego miejsca, w tym „How You Doin'?” i „Gunther! Espresso”. Goście mogą też zamawiać potrawy, które nawiązują do pasji kulinarnej Moniki i zamiłowanie Joeya do klopsików. W menu znajdziemy m.in.: kanapkę Moistmaker (Monica wkładała do niej resztki ze Święta Dziękczynienia), sernik Mama's Little Bakery (z odcinka „The One With All The Cheescakes”) czy kanapkę z klopsikami Joeya. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic