W 3. sezonie „Bridgertonów” bohaterowie dowiedzą się, kim jest Lady Whistledown?

Informacje publikowane przez Lady Whistledown w jej plotkarskiej kolumnie, wielokrotnie skłaniają bohaterów „Bridgertonów” do podejmowania określonych decyzji. Jej tożsamość poznaliśmy zasadniczo już w pierwszym sezonie serialu. Czy w trzeciej serii odkryją ją także mieszkańcy Londynu? Jak sytuacja wyglądała w książkach?

W 3. sezonie „Bridgertonów” bohaterowie dowiedzą się, kim jest Lady Whistledown?
Fot.Netflix/Materiały prasowe

Lady Whistledown w swojej kronice towarzyskiej zamieszczała informacje na temat członków wyższych sfer i w realiach „Bridgertonów” była niezwykle popularną autorką. Każdy chciał poznać jej prawdziwą tożsamość. Pod koniec pierwszego sezonu „Bridgertonów” okazuje się, że jest nią właśnie Penelope (Nicola Coughlan). W drugiej serii sekret odkrywa Eloise (Claudia Jessie), co skutkuje zakończeniem ich przyjaźni, przynajmniej chwilowym.

W trzecim sezonie „Bridgertonów” główną parą zostają Penelope i Colin (Luke Newton). Ponieważ serial zmienia wątki i chronologię zawartą w książkach, ekranowa historia może potoczyć się nieco inaczej. W powieściach Julii Quinn bohaterowie zostali parą po dziesięciu latach. Eloise sekretną tożsamości przyjaciółki również odkrywa znacznie później.

W powieści „Miłosne tajemnice" Penelope przez lata w tajemnicy prowadzi plotkarską kolumnę. Tymczasem Cressida Twombley publicznie ogłasza, że to ona ukrywa się pod pseudonimem Lady Whistledown. Sekretną tożsamość Penelope poznaje Colin Bridgerton i postanawia jej pomóc. Cressida odkrywa sekret Penelope i zaczyna ją szantażować. Jednak Colin zostaje jej mężem, za zgodą ukochanej żony wyjawia prawdę o jej dziennikarskiej działalności. Penelope zyskuje poparcie społeczne, zapewne związane także z faktem, że była członkiem rodziny Bridgertonów.

Jak wątek Lady Whistledown zostanie poprowadzony w serialu? Dowiemy się po obejrzeniu trzeciego sezonu „Bridgertonów”. Prace na planie trwają, możliwe zatem, że nowe odcinki zobaczymy już na początku 2023 roku.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic