Informacje

Twórca „Dzikich historii” po siedmiu latach przerwy powraca z nowym filmem

Dodano:
Twórca „Dzikich historii” po siedmiu latach przerwy powraca z nowym filmem

Damian Szifron / fot.PAP/EPA

Siedem lat minęło od premiery wyreżyserowanego przez Damiana Szifrona filmu „Dzikie historie”. Nominowana do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego argentyńska produkcja sprawiła, że twórca z miejsca został okrzyknięty jednym z najciekawszych nowych reżyserów. Ci, którzy czekają na jego kolejny, wkrótce zostaną wynagrodzeni za cierpliwość. Szifron zaczyna niebawem zdjęcia do thrillera „Misanthrope”, w którym w rolach głównych wystąpią Shailene Woodley, Ben Mendelsohn i Jovan Adepo.

Jak podaje serwis „Deadline”, znany z serialu „Watchmen” Jovan Adepo dołączył właśnie do obsady filmu „Misanthrope”, w którym wystąpi u boku zapowiedzianych wcześniej Woodley i Mendelsohna. Wcieli się w postać MacKenziego, młodego adepta FBI, zaangażowanego w śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Do wytropienia go FBI zatrudnia też utalentowaną, ale zmagającą się z problemami policjantkę, która ma pomóc w przygotowaniu profilu psychologicznego mordercy.

Zdjęcia do filmu „Misanthrope” mają rozpocząć się jeszcze styczniu tego roku w Montrealu. Szifron, który reżyseruje film, jest również współautorem scenariusza - napisał go razem z Jonathanem Wakehamem. To drugi projekt, w który aktualnie zaangażowany jest Wakeham. Wspólnie z Brigit Grant napisał też scenariusz nowego filmu Jonasa Akerlunda, który będzie poświęcony legendarnemu menadżerowi Beatlesów, Brianowi Epsteinowi. Film nosił będzie tytuł „Midas Man”.

Urodzony w Anglii Jovan Adepo w zeszłym roku został nominowany do nagrody Emmy za swoją rolę w serialu HBO „Watchmen”. Aktualnie można oglądać go w serialu platformy CBS All Access „Bastion” na podstawie powieści Stephena Kinga. Wcześniej wystąpił w takich produkcjach jak m.in. „Płoty”, „Operacja Overlord” czy seriale „Jak nas widzą” i „Jack Ryan”. (PAP Life)

 • 04:52 Seong-Jin Cho, Claude Debussy Światło księżyca
 • 04:57 Dmitri Szostakowicz Folk Feast
 • 05:00 Giacomo Puccini Turandot (Nessun dorma)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic